Logo miejscowosci Jarocin
KOMUNIKATY

Ważne

  • Informacjeangle-down
  • Gminaangle-down
  • O Jarocinieangle-down
  • Kup Bilet
  • E-Urząd
Twoje sugestie
Masz sugestie? Uwagi? Propozycje co do działania serwisu? Napisz!
2023-07-11 16:00:00

Opencaching na jarocińskim festiwalu

Opencaching na jarocińskim festiwalu

     W Parku Radolińskich w Jarocinie powstają dwa projekty (geościeżki) w serwisie Opencaching.

Jeden związany jest z członkami rodu Radolińskich oraz tabliczkami imiennymi znajdującymi się przy pomnikach przyrody. Drugi natomiast to tytuły piosenek zespołów, które występowały na scenie w trakcie jarocińskich festiwali. Projekty zostaną opublikowane na stronie Opencachingowej w trakcie festiwalu (15.07). Tego dnia odbędzie się także spotkanie uczestników zabawy (keszerów), którzy przyjadą z różnych części Polski. Spotkanie zaplanowane jest na godzinę 12:00 w amfietatrze w sobotę 15.07. 

Serwis opencaching to zabawa terenowa, turystyczno-krajoznawcza, polegająca na  poszukiwaniu ukrytych "skarbów" – „keszy”, czyli „skrzynek”, które należy zlokalizować po współrzędnych z GPS.
Kesze są to pojemniki różnych rozmiarów, zawierające dziennik zdobywców (tzw. logbook) oraz często drobne fanty, które można zabrać zostawiając coś w zamian. Poprzez skrzynki pokazujemy często miejsca atrakcyjne turystycznie lub zapomniane, opuszczone. Serwis, w którym znajduje się niemal 55 tysięcy skrzynek gotowych do szukania, zrzesza około 47 000 aktywnych użytkowników. Serwis posiada swój regulamin i zasady, których przestrzegamy. 

Link do strony głównej:
https://opencaching.pl/

link do spotkania:
https://opencaching.pl/viewcache.php?wp=OP9NJC

Ilustracja przedstawiajaca pomoc techniczna

Poprawa dostępności cyfrowej dla wykluczonych - tekst alternatywny w związku z realizacją umowy o dofinansowanie nr DPT/BDG-II/POPT/5/22 zawartej dnia 14 stycznia 2022 r. w ramach inicjatywy pt. „Wsparcie rozwoju miast” w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020, współfinansowane ze środków Unii Europejskiej (w tym 85% ze środków UE, 15% ze środków budżetu państwa).

  • Regulamin
  • Polityka prywatności
  • Deklaracja dostępności
  • Zamów reklamę

Licencja i wykonanie Jarocińska Agencja Rozwoju na zlecenie Gminy Jarocin