Aktualności

Sześć medali w Międzynarodowym Pucharze Polski w taekwondo olimpijskim Małopolska Cup 2016 to dorobek zawodniczek MUKS Białe Tygrysy Jarocin. Na matach w Krynicy na najwyższym stopniu podium stanęły Zuzanna Kaczmarek i Alicja Kowańdy, z drugiej lokaty cieszyć się mogła Martyna Stasik, natomiast z brązowymi krążkami do Jarocina wróciły Zuzanna Bambrowicz, Weronika Kaik oraz Alicja Końszczyńska. Więcej

W jarocińskim muzeum od kilku dni oglądać można wystawę koronek szydełkowych jarocinianki Urszuli Pawlak. Wśród kilkudziesięciu prac znajduje się serwetka, którą w lipcu tego roku autorka pobiła rekord świata w kategorii „NAJWIĘKSZA KORONKA SZYDEŁKOWA WYKONANA INDYWIDUALNIE”. Rekord został oficjalnie zarejestrowany i potwierdzony certyfikatem polskiego Biuro Rekordów. Więcej

Komentarze

Dziś o północy zakończyło się głosowanie na projekty zgłoszone w ramach Jarocińskiego Budżetu Obywatelskiego dla Osiedli na rok 2017. Swoje głosy oddało 2017 mieszkańców Jarocina. W ten sposób rozdysponowano blisko 850 tys. złotych z gminnego budżetu, za które zostaną realizowane zwycięskie projekty w 15 osiedlach. Najwięcej głosów, podobnie jak w poprzedniej edycji JBO, oddali mieszkańcy Osiedla Tumidaj, bowiem na zgłoszone projekty zagłosowało tam aż 360 mieszkańców. Za najwyższą frekwencję, która wyniosła niespełna 23%, Osiedle Tumidaj otrzyma dodatkowo 50 % podstawowej puli w kolejnej edycji JBO.

Komentarze

Za niewiele ponad dwa miesiące mija termin składania ofert kandydatów na stanowiska dyrektorów Szkoły Podstawowej w Golinie i Zespołu Szkół w Cielczy. Osoby chcące wystartować w konkursach powinny już zacząć kompletować dokumenty i przygotowywać koncepcję rozwoju placówki.

Komentarze

Lokalna Grupa Działania Lider Zielonej Wielkopolski w IV kwartale 2016 r. planuje rozpocząć ogłaszanie naborów wniosków o przyznanie pomocy w ramach działań podejmowanie działalności gospodarczej, rozwijanie działalności gospodarczej oraz duże projekty. Dla potencjalnych beneficjentów odbęd się spotkania doradczo-szkoleniowe. W Jarocinie odbędzie się ono w najbliższy czwartek, 6 października w ratuszu. Poczatek o godz. 17:00.

Komentarze

Od 3 do 16 października mieszkańcy Jarocina będą głosowali na projekty, które zostały zgłoszone w ramach Jarocińskiego Budżetu Obywatelskiego dla Osiedli na rok 2017 i zostały pozytywnie ocenione w czasie weryfikacji formalnej i szczegółowej. Listę 37 projektów, które zostaną poddane pod głosowanie, wraz z opisami publikujemy poniżej.

Konsultacje Spoeczne
Rewitalizacja Budet Obywatelski Pomoc Prawna Obywatel.pl System Informacji Przestrzennej e-MAPA wez paragon ze soba

Wydarzenia

Na skróty

 

 AKTUALANA AUDYCJA      ARCHIWUM

 
 

videojarocin

Materiały wideo

 

 

 

 

 

 

Polecamy