Aktualności

W tym tygodniu w jarocińskim ratuszu gościli uczestnicy półkolonii zorganizowanych z przez szkołę językową Anglista. W sercu miasta dzieci spotkały się z burmistrzem Jarocina Adamem Pawlickim. Spotkanie było okazją do wprowadzenia młodych mieszkańców gminy w arkana pracy samorządu. Był także czas na rozmowy w języku angielskim. Więcej

Konkurs ma formułę open tzn. nie narzuca tematu pracy, jak również techniki malarskiej i skierowany jest do artystów - malarzy będących obywatelami Polski, Białorusi, Ukrainy, Rosji, Czech, Słowacji, Węgier, Rumunii, Mołdawii, Bułgarii, Macedonii, Serbii, Czarnogóry, Albanii, Republiki Kosowa, Bośni i Hercegowiny, Słowenia, Litwa, Łotwa, Estonia. W konkursie może wziąć udział każda osoba, która ukończyła 18 lat. Prace mona zgłaszać do 16 września. Więcej

Komentarze

Jarocińska biblioteka zaprasza na literacką ucztę, podczas której fragmenty prozy laureatki Literackiego Nobla 2015, Swietłany Aleksijewicz, które czytała będzie mistrzyni interpretacji słowa, Krystyna Czubówna. Spotkanie literackie odbędzie się w niedzielę, 4 września o godzinie 16.00 w sali kominkowej Pałacu Radolińskich w Jarocinie.

Komentarze

Stowarzyszenie Jarocin XXI zaprasza wszystkich sympatyków i miłośników sztuki na cykl dziesięciu spotkań poświęconych sylwetkom najwybitniejszych malarzy świata oraz ich ponadczasowym arcydziełom. Wykłady połączone z prezentacją multimedialną będą się odbywały raz w miesiącu, od września 2016 r. do czerwca 2017 r., a poprowadzi je artysta plastyk mgr Urszula Jaśkowiak.

Komentarze

2 grudnia, w przededniu 35.rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, na ekrany kin studyjnych, wejdzie film dokumentalny JAROCIN, PO CO WOLNOŚĆ. W ramach projektu edukacyjnego #PoCoWolność dystrybucji filmu będą towarzyszyć wydarzenia specjalne prezentujące kulturotwórcze, światopoglądowe i wolnościowe znaczenie festiwalu. Za koordynację projektu #PoCoWolność oraz dystrybucję filmu odpowiada Barton Film.

Konsultacje Spoeczne
Rewitalizacja Budet Obywatelski Pomoc Prawna Obywatel.pl System Informacji Przestrzennej e-MAPA

Wydarzenia

Na skróty

 

 AKTUALANA AUDYCJA      ARCHIWUM

 
 

videojarocin

Materiały wideo

 

 

 

 

 

 

Polecamy