Logo miejscowosci Jarocin
KOMUNIKATY

Ważne

  • Informacjeangle-down
  • Gminaangle-down
  • O Jarocinieangle-down
  • Kup Bilet
  • E-Urząd
Twoje sugestie
Masz sugestie? Uwagi? Propozycje co do działania serwisu? Napisz!
2024-03-28 13:30:00

Biuro Obsługi Miasta w jarocińskim ratuszu

Biuro Obsługi Miasta w jarocińskim ratuszu

Za niespełna kilka dni,  na parterze zmodernizowanego ratusza, zostanie otwarte Biuro Obsługi Miasta. 

Już od wtorku, 2 kwietnia mieszkańcy będą mogli udać się do nowego Biura Obsługi Miasta, które znajduje się w samym centrum Jarocina.  Wprowadzono udogodnienia, które usprawnią załatwienie różnych spraw. Do dyspozycji klientów będzie ośmiu urzędników - z Wydziału Rozwoju, Wydziału Finansów i Biura Obsługi Miasta - którzy na co dzień zajmują się bieżącą obsługą. Mieszkańcy przyjmowani będą w nowoczesnej sali - otrzymają tu informacje, w jaki sposób załatwić swoją sprawę oraz niezbędne formularze i wnioski. Elektroniczna lupa umożliwi seniorom oraz osobom niedowidzącym powiększanie obrazu oraz tekstu. Stanowisko informacji wyposażone będzie w pętlę indukcyjną umożliwiającą komunikację bez zakłóceń, eliminując szum z otoczenia dla osób z niepełnosprawnością słuchu. Udostępnione zostanie stanowisko „cichej obsługi” -  dla osób, które niekomfortowo czują się wśród większej ilości osób, w miejscu, gdzie są narażone na wiele bodźców - dla osób ze spektrum autyzmu, osób z zespołem Aspergera oraz dla seniorów. 
Już teraz można skontaktować się z urzędem poprzez messengera - należy odnaleźć stronę: Biuro Obsługi Miasta Jarocin na Facebook’u, polubić ją, a następnie można przesłać zapytanie do pracownika urzędu. Biuro Obsługi Miasta będzie działało w poniedziałki w wydłużonych godzinach od 8.00 do 18.00.  Obsługę starszych i niepełnosprawnych  mieszkańców usprawni także winda, która została zamontowana podczas modernizacji ratusza.
 

 

Ilustracja przedstawiajaca pomoc techniczna

Poprawa dostępności cyfrowej dla wykluczonych - tekst alternatywny w związku z realizacją umowy o dofinansowanie nr DPT/BDG-II/POPT/5/22 zawartej dnia 14 stycznia 2022 r. w ramach inicjatywy pt. „Wsparcie rozwoju miast” w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020, współfinansowane ze środków Unii Europejskiej (w tym 85% ze środków UE, 15% ze środków budżetu państwa).

  • Regulamin
  • Polityka prywatności
  • Deklaracja dostępności
  • Zamów reklamę

Licencja i wykonanie Jarocińska Agencja Rozwoju na zlecenie Gminy Jarocin