Logo miejscowosci Jarocin
KOMUNIKATY

Ważne

  • Informacjeangle-down
  • Gminaangle-down
  • O Jarocinieangle-down
  • Kup Bilet
  • E-Urząd
Twoje sugestie
Masz sugestie? Uwagi? Propozycje co do działania serwisu? Napisz!
2023-12-04 11:00:00

Druhowie podsumowali rok

Druhowie podsumowali rok

Świąteczno-noworoczne spotkanie samorządowców gminy Jarocin z przedstawicielami OSP było okazją do złożenia druhom podziękowań za współpracę w kończącym się roku.  


- Na początku grudnia spotykamy się z przedstawicielami OSP z gminy Jarocin. Można powiedzieć, że stało się to naszą tradycją – mówi Bartosz Walczak, zastępca burmistrza Jarocina. - Świąteczno-noworoczny czas jest okazją do podsumowania współpracy w kończącym się roku i omówienia planów na kolejne 12 miesięcy – dodaje wiceburmistrz. W spotkaniu wzięli udział także radni miejscy z Przewodniczącą Rady Miejskiej w Jarocinie – Karoliną Wielińską-Kuś na czele. 

Prezes zarządu gminnego OSP Maciej Zegar otrzymał Order Zasługi Krzyż Oficerski przyznany przez Zjednoczenie Kurkowych Bractw Strzeleckich RP.   

Strażacy ochotnicy każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców. Przeprowadzają akcje ratownicze, nie tylko w czasie pożarów, ale również po wypadkach czy silnych burzach, dzięki czemu możemy liczyć na szybką i kompleksową pomoc. Druhowie angażują się także w organizację licznych inicjatyw, uatrakcyjniają swą obecnością wiele imprez gminnych i zapraszają mieszkańców do wspólnego świętowania strażackich uroczystości. W tym roku największym takim wydarzeniem było 135-lecie OSP Jarocin. Strażacki korowód przeszedł ulicami zrewitalizowanej starówki – z remizy jarocińskiej jednostki na ul. Śródmiejskiej, przez rynek, do Parku Radolińskich. 

Już niebawem – 7 grudnia OSP ponownie zaprosi mieszkańców do wspólnego świętowania. O godz. 19:00 na jarocińskim rynku  odbędzie się powitanie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego. 

Po tym, jak do OSP Jarocin zawita nowy wóz, jeden z dotychczas używanych tu samochodów trafi do OSP w Łuszczanowie. Oficjalne przekazanie odbędzie się w niedzielę, 10 grudnia. Auto, służące do tej pory strażakom z Łuszczanowa, także zmieni adres i jednostkę - oficjalne przekazanie wozu do OSP w Osieku odbędzie się w sobotę, 16 grudnia. 
 

GALERIA ZDJĘĆ
Druhowie podsumowali rokDruhowie podsumowali rokDruhowie podsumowali rokDruhowie podsumowali rok
Ilustracja przedstawiajaca pomoc techniczna

Poprawa dostępności cyfrowej dla wykluczonych - tekst alternatywny w związku z realizacją umowy o dofinansowanie nr DPT/BDG-II/POPT/5/22 zawartej dnia 14 stycznia 2022 r. w ramach inicjatywy pt. „Wsparcie rozwoju miast” w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020, współfinansowane ze środków Unii Europejskiej (w tym 85% ze środków UE, 15% ze środków budżetu państwa).

  • Regulamin
  • Polityka prywatności
  • Deklaracja dostępności
  • Zamów reklamę

Licencja i wykonanie Jarocińska Agencja Rozwoju na zlecenie Gminy Jarocin