Blisko 60% mieszkańców gminy Jarocin wzięło udział we wczorajszych wyborach parlamentarnych. Niekwestionowanym liderem głosowania do sejmu został Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. W walce o fotel senatora zwyciężyła jednak Koalicja Obywatelska.

Rekordowa frekwencja w gminie Jarocin wyniosła dokładnie 59,77%. Oznacza to, że do urn poszło ponad 21 tys. mieszkańców.

W wyborach do sejmu zwyciężył PiS uzyskując 43,04% poparcia. O połowę mniej głosów – 21,57% zebrała Koalicja Obywatelska. Na PSL głosowało 16.09 % mieszkańców gminy. SLD uzyskało 13,73% głosów. Próg wyborczy przekroczyła też Konfederacja Wolność i Niepodległość otrzymując 5,57% poparcia.

Najwięcej głosów wśród kandydatów pochodzących z naszej gminy -5 976 - zdobyła Lidia Czechak (PiS). O tym, czy wejdzie do sejmu zadecydują wyniki z pozostałych gmin 36 okręgu wyborczego.

W wyborach do senatu mieszkańcy gminy Jarocin postawili na kandydata Koalicji Obywatelskiej. Janusz Pęcherz uzyskał 53,25% poparcia. Jego kontrkandydat – Andrzej Wojtyła z PiS uzyskał 46,75% głosów.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia