Od poniedziałku trwa głosowanie na projekty w ramach Jarocińskiego Budżetu Obywatelskiego dla Osiedli na 2016 r. W pierwszych 24 godzinach głosy oddało ponad 700 osób.

Nieco więcej głosują kobiety (52,7%) niż mężczyźni (47,3%). Najczęściej głosują osoby w wieku 25-50 lat (49,7%) i powyżej 50 lat (38,1%).

Przez pierwsze 24 godziny najwięcej osób wzięło udział w głosowaniu na projekty zgłoszone na os. Tumidaj i Polna. Tam też zgłoszono największa ilość zadań.

Najmniejszym zainteresowaniem cieszy się głosowanie na osiedlach Konstytucji 3 Maja I i Konstytucji 3 Maja II oraz na os. Śródmieście. Na dwóch ostatnich osiedlach zgłoszono tylko po jednym projekcie, co oznacza, że już jeden głos daje gwarancję realizacji. Warto jednak zaangażować się w głosowanie na każdym osiedlu, bowiem to, na którym zostanie zanotowana najwyższa frekwencja, otrzyma w budżecie obywatelskim na 2017 r. premię w postaci kwoty o 50% wyższą od przewidzianej na 2016 r.

Głosować można poprzez stronę www.obywatelski.jarocin.pl. Głosowanie zakończy się w niedzielę o północy. Wyniki zostaną ogłoszone w poniedziałek rano. 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia