Blisko 50 osób – uczestników IV edycji projektu edukacyjnego „Odkryj bohatera” poświęconego Żołnierzom Wyklętym – wzięło 27 września udział w wycieczce do Poznania. Młodzież wraz z opiekunami zwiedziła Instytut Pamięci Narodowej.

Uczestnicy mogli zobaczyć m.in. jak wyglądają magazyny archiwalne i pracownia reprograficzna IPN. Mogli także wejść do czytelni naukowej, gdzie odwiedzającym udostępniane są na co dzień materiały archiwalne. Pracownik IPN, pan Tomasz Cieślak zaprezentował zgromadzonym materiały edukacyjne Instytutu, z których korzystać mogą zarówno nauczyciele, jak i uczniowie. Na koniec uczestnicy wycieczki obejrzeli tematyczny film dokumentalny pt. „Historia zamknięta w pudełku”, przedstawiający tragiczne losy A. Studniarskiego – działacza Krajowej Armii Wyzwoleńczej w latach 1950-1952. Każdy uczestnik wycieczki otrzymał także publikację poświęconą Polskiemu Państwu Podziemnemu w Wielkopolsce oraz płyty z filmami wydanymi przez IPN.

Wyjazd zorganizowany został przez Fundację 750-lecia Jarocina w ramach projektu „Odkryj bohatera”, finansowanego ze środków Gminy Jarocin i Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu. Wzięli w nim udział grupy uczniów wraz z opiekunami z Gimnazjum nr 1 w Jarocinie, Gimnazjum nr 3 w Jarocinie, Gimnazjum w Witaszycach, ZSP nr 1 w Jarocinie oraz ZS w Tarcach.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia