71 662,57 zł plus 104,90 euro - z orkiestrowych puszek, 8520,60 zł - z licytacji, – to dane przekazane przez sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy działający w JOK Jarocin. Rekordowa puszka miała blisko 2,7 tys. zł. Najwyższa kwota licytacji – 2 tys. zł padła za - zaoferowaną przez burmistrza Adama Pawlickiego - lekcję gry na dudach.

W tym roku uzbierane środki przeznaczone zostaną na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

- Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego niezwykłego przedsięwzięcia kwestując na ulicach, licząc pieniądze w orkiestrowych sztabach, prezentując swoje umiejętności na scenie JOK Jarocin - powiedział burmistrz Adam Pawlicki. - Dziękuję wszystkim, którzy okazali serce i wsparli zbiórkę. Takie chwile dodają skrzydeł! Albo inaczej – takie chwile są jak „wiatr w żagle”! - dodał włodarz gminy.

W ramach wydarzenia w JOK-u odbyły się warsztaty i występy artystyczne. Na scenie pojawili się uczniowie ze Szkoły Tańca „Jast” Jarocin oraz Feel The Beat Family. Dla publiczności zagrały zespoły: Pogo-Dni, Wszyscy Byliśmy Harcerzami. Gwiazdą wydarzenia był zespół Golden Life. 

W organizację kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym mieście swe siły połączyły: Gmina Jarocin, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin, JOK Jarocin, SPICHLERZ POLSKIEGO ROCKA/Muzeum Regionalne w Jarocinie, Kontrapunkt, Zespół Szkół Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi, Hufiec ZHP Jarocin im. Lotnictwa Polskiego oraz RoweLOVE-Jarocin.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia