Lekcję gry na dudach wielkopolskich wraz z opowieścią o młodzieńczym zamiłowaniu do gry na tym instrumencie, otwieraniu z kapelą dudziarską festiwalu w Jarocinie zaoferował na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki. Dodatkowo dla zwycięzcy licytacji i jego rodziny włodarz gminy wystąpi z mini koncertem. Cena wywoławcza 100 zł.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy odbędzie się w najbliższą niedzielę, 12 stycznia. Sztab 28 finału będzie działał w JOK Jarocin. Tam też odbędą się orkiestrowe licytacje, wśród których nie zabraknie zaoferowanej przez włodarza Jarocina lekcji połączonej z mini koncertem i opowieściami o młodzieńczym zamiłowaniu do oryginalnego instrumentu, jakim z pewnością są dudy wielkopolskie. Pierwsze licytacje rozpoczną się o godz. 16.30.

Ale podczas wielkiego finału będzie się działo znacznie więcej. Już od godz. 10.00 w JOK-u odbywać się będą warsztaty, a od 15.00 występy artystyczne.  Na scenie pojawią się uczniowie ze Szkoły Tańca „Jast” Jarocin oraz Feel The Beat Family. Dla publiczności zagrają zespoły: Pogo-Dni, Wszyscy Byliśmy Harcerzami. Gwiazdą wydarzenia będzie działający z powodzeniem od wielu lat w Polsce, jak i poza jej granicami zespół Golden Life. 

W organizację kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym mieście swe siły połączyły: Gmina Jarocin, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin, JOK Jarocin, SPICHLERZ POLSKIEGO ROCKA/Muzeum Regionalne w Jarocinie, Kontrapunkt, Zespół Szkół Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi, Hufiec ZHP Jarocin im. Lotnictwa Polskiego oraz RoweLOVE-Jarocin.

W tym roku uzbierane pieniądze zasilą zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia