Będą - rondo, chodniki i ścieżka rowerowa. W imieniu burmistrza Jarocina Adama Pawlickiego umowę na przebudowę ulicy Batorego podpisał w Urzędzie Wojewódzkim jego zastępca Bartosz Walczak. Inwestycja ma kosztować blisko 3 mln zł.

Inwestycja na ul. Batorego obejmuje: budowę drogi o nawierzchni asfaltowej o długości 504 m i szerokości 6 m, ścieżki rowerowej z betonu asfaltowego czerwonego długości 504 m i szerokości 2 m, dwustronny chodnik z kostki brukowej betonowej od skrzyżowania z ulicą Słowackiego do skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego, natomiast na odcinku od ul. Słowackiego w kierunku Energetyki - jednostronny. Planuje się także budowę ronda na wysokości skrzyżowania ulicy Podchorążych z ulicą Słowackiego oraz postawienie oświetlenia ulicznego – będzie to 18 słupów wraz z oprawami energooszczędnymi typu LED. Termin realizacji zadania: 30 czerwca 2020 roku.

W imieniu burmistrza Jarocina Adama Pawlickiego umowę na przebudowę ulicy Batorego podpisał w Urzędzie Wojewódzkim jego zastępca Bartosz Walczak. Inwestycja ma kosztować blisko 3 mln zł. Wysokość dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych wynosi 1.603.693 zł (60%). Gmina Jarocin dokłada 40% wartości inwestycji – 1.069.000 zł.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia