Rozpoczynamy teatralny sezon w Jarocinie. Jarocińska biblioteka wspólnie ze Stowarzyszeniem Jarocin XXI zapraszają w czwartek, 27 września do JOK Jarocin na spektakl "Żyjemy w najlepszym z możliwych światów" Studia Teatralnego "Koło”. A 5 października początek cyklu spotkań z Teatrem Polska. Pierwszy spektakl w jego ramach to „Gardenia”.

Spektakl "Żyjemy w najlepszym z możliwych światów"

27 września, JOK Jarocin, godz. 19.00. 

To lekka, muzyczna, ale i refleksyjna sztuka. Fotoreporter "Ilustrowanego Kuriera Codziennego" uwiecznia cztery dziewczyny biegnące po plaży nieopodal Mostu Poniatowskiego. Zdjęcie powstało w 1927 roku i dzięki przedrukowi w przedwojennej gazecie przetrwało do dzisiejszych czasów. Spektakl "Żyjemy w najlepszym z możliwych światów" to artystyczna interpretacja losów bohaterek przedstawionych na fotografii oraz opowieść o światach, które mogą się kryć za chwilą uchwyconą przez aparat. Wariacja na temat życia dziewczyn dwudziestolecia międzywojennego niepostrzeżenie zamienia się w opowieść o kobiecości, młodości i kryjącej się za nią wolności.

Bilety: 20 zł przedsprzedaż (do 20 września), 25 zł (od 21 września) do nabycia w Kinie "Echo" i Kawiarni Filmowej.

Projekt Wielki Teatr w Małym Mieście został dofinansowany przez Gminę Jarocin, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Spektakl "Gardenia" 

5 października rozpoczynamy cykl spotkań z Teatrem Polska. Pierwszy spektakl w jego ramach to „GARDENIA”  Stowarzyszenia Kółko i Krzyżyk w reżyserii Wojciecha Urbańskiego

5 października, JOK Jarocin, godz. 19.00

spektakl dla dorosłych

czas trwania 60 minut

Portret czterech kobiet z jednej krakowskiej rodziny. Historia matki, córki, wnuczki i prawnuczki, które oprócz więzów krwi łączy coś jeszcze – alkoholowy nałóg. Temat przekazywanych w sztafecie pokoleń uzależnień posłużył autorce do stworzenia obrazu społeczeństwa od lat trzydziestych do dnia dzisiejszego. To sztuka nie tylko o społecznej pladze alkoholizmu. To okrutne w swym realizmie zaprzeczenie romantycznej wizji kobiety, jako bogini ogniska domowego i strażniczki narodowych wartości.

Spektakl opowiada o problemie, który może dotknąć lub już dotyka wielu widzów. Jest kierowany zarówno do osób młodszych, bez względu na status społeczny czy zawodowy. Tzw. HFA (High-Functioning Alcoholic) to często kobiety sukcesu, prawniczki, lekarki. W ukryciu popijają zarówno gospodynie domowe, jak i celebrytki.

Przedstawienie ma częściowo charakter profilaktyczny, a nawet terapeutyczny. Stawia pytania o „dziedziczenie” alkoholizmu i zachowań psychopatologicznych, a przede wszystkim o stereotyp Matki-Polki. Jak zmienia się ten wizerunek, kiedy na jaw wychodzą słabości i traumy? Jak „przepracować” poczucie winy czy odrzucenia?

Bilety: Kino Echo, Kawiarnia filmowa, Biblioteka „Pod Ratuszem”, JOK Jarocin:  20 zł przedsprzedaż – do 28 września; 25 zł od 29 września

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia