Wspaniały start zaliczyli zawodnicy MUKS Białe Tygrysy Jarocin podczas Legionowo Cup 2018, ostatniej edycji Pucharu Polski, zaliczanego do rankingu Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego na rok 2018. Łącznie zawodnicy z Jarocina wywalczyli aż 15 medali, w tym trzy złote oraz po sześć srebrnych i brązowych w trzech kategoriach wiekowych: kadet, junior i młodzieżowiec oraz zdobyli dwa puchary, wśród juniorów i młodzieżowców, za zajęcie 3. miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Ze względu na zaliczenie turnieju Legionowo Cup do edycji P2 Pucharów Polski, czyli o wyższym współczynniku, na matach wystąpiło w tym roku ponad 600 zawodniczek i zawodników z pięciu państw: Białorusi, Litwy, Łotwy, Słowacji i Polski. W tym gronie znalazła się 14-ososbowa reprezentacja Białych Tygrysów Jarocin, złożona z kadetów, juniorów i młodzieżowców. Ekipa ta mogła być zdecydowanie większa, jednak ze względu na start tydzień później w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików i możliwość odniesienia kontuzji decyzją trenera tym razem w domu pozostali wszyscy zawodnicy z tej kategorii wiekowej.

 W dwudniowej imprezie, jako pierwsi do rywalizacji przystąpili juniorzy i kadeci, którzy wywalczyli aż dziesięć medali. Na najwyższym stopniu podium stanęła juniorka Martyna Stasik. Z srebrnych medali mogli cieszyć się: juniorzy – Alicja Kowańdy, Julia Naskręska i Patryk Naskręski oraz kadetki – Joanna Szymczak i Weronika Smołaga. Dopełnieniem zdobyczy medalowych były cztery brązowe krążki, wywalczone przez Weronikę Szymańską i Natalię Wosiek (obie juniorki) oraz Emilię Jędrzejczak i Martę Stasik (obie kadetki). Pierwszego dnia wystartowała jeszcze trójka kadetów: Eryk Mikołajczak (5. miejsce), Julia Jędrzejczak (5. miejsce) i Maria Gęstwa (9. miejsce).

Podsumowaniem świetnego startu było wywalczenie 3. miejsca w klasyfikacji drużynowej wśród juniorów za największymi klubami z Poznania i Olsztyna.

Drugiego dnia do rywalizacji przystąpili młodzieżowcy i młodzicy. Klub z Jarocina wystawił pięć zawodniczek w starszej kategorii wiekowej i wszystkie spisały się na medal. Dzięki takiej postawie także tego dnia Białe Tygrysy mogły się cieszyć z wywalczenia 3. miejsca w klasyfikacji drużynowej, tym razem wśród młodzieżowców. W rywalizacji indywidualnej tym razem ze złotego medalu mogły cieszyć się Alicja Kowańdy i Martyna Stasik, ze srebrnym krążkiem do domu wróciła Zuzanna Kaczmarek, a na najniższym stopniu podium stanęły Weronika Szymańska i Julia Naskręska. Należy zaznaczyć, że z tego grona aż cztery zawodniczki, za wyjątkiem Zuzanny Kaczmarek, są jeszcze juniorkami i w młodzieżowcach rywalizować będą przez najbliższe cztery lata.

Józefina Nowaczyk-Wróbel – trener MUKS Białe Tygrysy Jarocin: startem w Legionowie zakończyliśmy rywalizację w rankingu PZTO w roku 2018. Oczywiście w tym roku odbędzie się jeszcze jedna edycja Pucharu Polski, ale będzie ona już zaliczana do rankingu na rok 2019. Jeżeli chodzi o start, to jestem bardzo zadowolona, gdyż oprócz indywidualnych osiągnięć, wywalczyliśmy dwa puchary za trzecie miejsca w klasyfikacji drużynowej wśród juniorów i młodzieżowców, za największymi ośrodkami w Polsce, a to świadczy, że nawet w niedużym mieście, porównując się do Poznania, Olsztyna, czy też Warszawy, jakim jest Jarocin, można wytrenować liczne grono zawodników o bardzo wysokim poziomie sportowym. Jeżeli chodzi o wyróżnienia indywidualne, to jak zawsze na największe brawa zasłużyli medaliści, a szczególni Ci złoci, ale ja też staram się zauważać te troszkę mniejsze, ale nie mniej ważne zwycięstwa. Na pewno wielkie brawa należą się Julii Naskręskiej, która w Legionowie debiutowała w oficjalnych zawodach i mogła cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w karierze. Pierwszy medal w nowych barwach klubowych i to od razu srebrny wywalczyła Weronika Smołaga, która latem postanowiła przejść do naszego Klubu. Niespodziewane, a dla niektórych wręcz sensacyjne, ale w pełni zasłużone zwycięstwa w drodze po medale odnieśli Marta Stasik, Joanna Szymczak i Patryk Naskręski, którzy pokonali dużo wyżej rozstawionych zawodników. Jeżeli chodzi o dalsze plany startowe to wszyscy zawodnicy wystartują w naszym turnieju White Tigers Cup Jarocin 2018, a później rozpoczniemy prawie miesięczne przygotowania do niezwykle ważnego startu w Pucharze Polski w Olsztynie. Troszkę innym cyklem trenują Zuzanna Kaczmarek i Martyna Stasik, które zostały powołane do reprezentacji Polski i w dniach 10 – 11 listopada wystartują w Mistrzostwach Europy Młodzieżowców. Impreza tej rangi po raz pierwszy odbędzie się w Polsce, więc wszystkich kibiców w tych dniach zapraszamy do odwiedzenia Warszawy i kibicowania całej polskiej ekipie, a szczególnie Zuzannie i Martynie.

 

 

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Jarocin dla Niepodleglej

Kategorie aktualności

Wydarzenia