Blisko 100 zawodowych strażaków z 20 jednostek straży z całej Wielkopolski wzięło udział w Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostwach Wielkopolski Strażaków w Pływaniu, które odbyły się w Jarocinie. Jarocińscy strażacy zdobyli cztery medale, zajmując drużynowo II miejsce. Spośród zawodników konkurencji indywidualnych najlepszym okazał się Damian Olejniczak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie.

Do rywalizacji przystąpiło 92 strażaków z 20 jednostek z województwa wielkopolskiego oraz Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu. Nad prawidłowym przebiegiem rzawodów rozgrywanych w jarocińskim Aquaparku czuwało 12 sędziów pod kierownictwem Witolda Bierły, trenera JKS "Pirania" Jarocin.  Strażacy rywalizowali indywidualnie w stylu klasycznym i dowolnym na dystansach 50 i 100 metrów oraz stylem motylkowym  na dystansie 50 metrów. Nie zabrakło drużynowego współzawodnictwa. Jarocińscy strażacy, zdobywając cztery medale, zajęli drużynowo II miejsce. Tuż przed nimi uplasowali się strażacy z Poznania, a na trzecim miejscu podium stanęli  pożarnicy z Ostrowa Wielkopolskiego. Organizatorem mistrzostw była Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu przy współudziale Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie.