Trwa remont elewacji frontowej i wieży kościoła w Witaszycach. Wykonanie prac w zabytkowym obiekcie wesprze dotacja z budżetu gminy Jarocin. Po parafii św. Marcina w Jarocinie oraz Sanktuarium w Golinie, to kolejny remont kościoła dofinansowany przez jarociński samorząd.

Gmina Jarocin udzieliła Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. Wniebowzięcia NMP w Witaszycach dotację celową z budżetu w wysokości 60.000 złotych na zrealizowanie prac konserwatorskich, restauratorskich obejmujących remont elewacji frontowej i wieży kościoła parafialnego. Obiekt wpisany jest do rejestru zabytków. - Jeśli tylko istnieje taka możliwość, powinniśmy wspomagać działania, które mają na celu zachowanie naszego dziedzictwa kulturowego w jak najlepszym stanie – podkreśla burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki. - W poprzednich latach wsparliśmy prace konserwatorskie i restauracyjne w parafii pw. św. Marcina w Jarocinie oraz Sanktuarium w Golinie. Cieszę się, że teraz możemy pomóc parafii w Witaszycach, dokładając do tego koniecznego remontu swoją cegiełkę – dodaje włodarz gminy.

Przeprowadzenie specjalistycznych prac konserwatorskich i restauratorskich  na elewacji frontowej i wieży kościoła w Witaszycach, pozwoli na przywrócenie pierwotnych walorów  estetycznych kościoła. Wieża oraz cały front kościoła wymagają szybkiego remontu ze względu na odpadający tynk oraz złuszczającą się farbę. Tynk, który się kruszy i odpada, stanowi realne zagrożenie dla osób korzystających ze świątyni.       

Całkowity koszt remontu, który aktualnie jest przeprowadzany, wynosi 122.767,68 złotych, z czego 60.000 zł pochodzi z dotacji z budżetu gminy, a 62.767,68 – to środki własne parafii.

 

 

 

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia