Od poniedziałku trwa głosowanie na projekty w ramach Jarocińskiego Budżetu Obywatelskiego dla Osiedli na 2016 r. Prze pierwsze trzy dni w głosowaniu wzięło udział ponad 1500 osób.

Najaktywniejsi w głosowaniu są mieszkańcy osiedla Tumidaj, którzy mogą wybierać spośród aż ośmiu zgłoszonych zadań. Spore zainteresowanie udziałem w wyborze projektów do realizacji jest też na osiedlu Polna. Tam także jest duży wybór, bowiem głosowaniu poddawanych jest siedem projektów. W pierwszym dniu głosowania pod względem frekwencji trzecie miejsce zajmowało osiedle Glinki, które po trzech dniach zostało wyprzedzone przez os. T. Kościuszki.

Najmniejszym zainteresowaniem cieszy się głosowanie na os. Śródmieście (jeden projekt), Wojska Polskiego (jeden projekt) i Konstytucji 3 Maja I (dwa projekty). Warto jednak zaangażować się w głosowanie na każdym osiedlu, bowiem to, na którym zostanie zanotowana najwyższa frekwencja, otrzyma do dyspozycji w budżecie obywatelskim na 2017 r. kwotę o 50% wyższą od przypadającej na 2016 r.

Głosować można poprzez stronę www.obywatelski.jarocin.pl. Nie trzeba się rejestrować do systemu, ale jedynie wpisać numer PESEL, który głosującego przyporządkuje do odpowiedniego osiedla (według miejsca zameldowania) i wyświetlą się jedynie projekty z odpowiedniej jednostki pomocniczej gminy. Głosowanie zakończy się w niedzielę o północy. Wyniki zostaną ogłoszone w poniedziałek rano.  


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia