101 pływaków wzięło udział w pływackiej sztafecie memoriałowej upamiętniającej Powstanie Wielkopolskie.

Wydarzeniu, które odbyło się dziś na basenie Jarocin Sport, przyświecało hasło „Łączmy się”. Hasło to związane jest z osobą pochodzącego z Mieszkowa pierwszego dowódcy Powstania Wielopolskiego, gen. Stanisława Taczaka, który 17 listopada 1918 roku z tym właśnie hasłem prowadził ulicami Warszawy manifestację Polaków - byłych żołnierzy armii niemieckiej.

Po pokonaniu pełen długości basenu w dowolnym stylu każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, okolicznościowy medal, które wręczył Bartosz Walczak - I z-ca burmistrza Jarocina. Zawodnicy otrzymali też biało-czerwoną rozetkę powstańczą z wizytówką oraz ulotkę informującą o wydarzeniach, które poprzedziły w Jarocinie wybuch Powstania Wielkopolskiego. Dzięki takiej właśnie czynnej formie uczczenia pamięci Powstania łączą się całe pokolenia, rożne środowiska i miejscowości. Uczestnikami sztafety byli także dawni mieszkańcy Jarocina, którzy nadal chcą mieć kontakt z miastem, z którego pochodzą.

Akcja organizowana jest po raz kolejny przez Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/19 Koło Jarocin w ramach Dni Patrona Miasta. Partnerami wydarzenia są: ZHP Hufiec Jarocin, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie, Grupa Rekonstrukcyjna „JEDNOŚĆ”, Muzeum Regionalne w Jarocinie, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin,16. jarociński batalion remontu lotnisk, JAROCIN SPORT Sp. z o.o.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia