Do 14 maja można zapisywać się do grup roboczych, które będą pracowały nad dokumentami określającymi nowe zasady konsultacji społecznych i jarocińskiego budżetu obywatelskiego. Do udziału w pracach zespołów zapraszamy chętnych mieszkańców gminy Jarocin.

Pierwsze, informacyjne spotkanie z mieszkańcami w tym temacie odbyło się pod koniec kwietnia i to wówczas utworzone zostały dwie grupy robocze: KONSULTACJE SPOŁECZNE i BUDŻET OBYWATELSKI. Zespoły przez najbliższe miesiące pracować będą nad stworzeniem dokumentacji, dotyczącej przeprowadzania konsultacji społecznych i budżetu obywatelskiego w gminie Jarocin.

Pierwsze spotkania grup roboczych odbędą się w Jarocińskim Ośrodku kultury i zostały zaplanowane dla grupy:
- ds. budżetu na 19 maja (wtorek) od godz. 16.00,
- ds. konsultacji na 20 maja w (środa) od godz. 16.00.

Wszystkie osoby, chcące włączyć się w prace projektowe, gorąco zachęcamy do zapisywania się do poszczególnych grup! Zgłoszenia można przesyłać na adres e-mail: katarzyna.tanas@jarocin.pl lub osobiście w Urzędzie Miejskim w Jarocinie, II piętro, pok. 65. Liczba miejsc w danej grupie jest ograniczona. Maksymalnie w każdej z nich będzie pracować 30 osób. W przypadku większej liczby zgłoszeń przeprowadzone zostanie losowanie, które ostatecznie zdecyduje o składzie zespołów. 

Prace nad nowymi zasadami konsultacji społecznych i budżetu obywatelskiego w Jarocinie realizowane są w ramach ogólnopolskich projektów „Konsultacje z zasadami” oraz „Laboratorium Partycypacji Obywatelskiej”, które realizuje Laboratorium Partycypacji Obywatelskiej Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” z Warszawy.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia