Głowę, skórę i racice dzika podrzucił w dzień do Parku Radolińskich starszy mężczyzna. Policja została zawiadomiona o zdarzeniu, które zarejestrował miejski monitoring.

Pracownicy zajmujący się utrzymaniem porządku w Parku Radolińskich znaleźli na jednym z koszy na śmieci czarny foliowy wór. Kiedy go podnieśli, okazało się, że jego zawartość sporo waży. Zajrzeli do środka i zobaczyli odciętą głowę dzika, skórę zdartą ze zwierzyny i racice.

Przegląd zapisu miejskiego monitoringu pozwolił na ustalenie, że do podrzucenia fragmentów zwierzęcia doszło w piątek 10 stycznia o godz. 16.15. Mężczyzna, jak się wydaje w starszym wieku, z trudem dźwigał worek drogą między boiskami Jarocin Sport, prowadzącą od ulicy Maratońskiej do parku. Doszedł do najbliższego kosza na śmieci przy alei grabowej i tam pozostawił pakunek.

O zdarzeniu została powiadomiona policja. Ze względu na obowiązujące przepisy, na tym etapie prowadzonego postępowania nie jest możliwe natychmiastowe upublicznienie nagrania i ujawnienie wizerunku sprawcy zdarzenia w celu ustalenia jego tożsamości. Gdyby jednak ktoś rozpoznał mężczyznę lub był świadkiem zdarzenia (na nagraniu widać trenujących biegaczy), proszony jest o kontakt z policją: dyżurka 62 749 82 00.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia