Jutro odbędzie się podpisanie umowy na rozbudowę Zakładu Zagospodarowania Odpadów Jarocin.W ramach inwestycji wartej ponad 112 mln zł powstanie część biologiczna i mechaniczna zakładu.

Wykonawcą inwestycji, którego wyłoniono w największym z przetargów na rozbudowę ZZO, będzie Przedsiębiorstwo Budownictwa Górniczego i Energetycznego "Egbud" Spółka z o.o. z Bogatyni.

Nas realizację największej w historii jarocińskiego samorządu pozyskano 85 mln zł dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Beneficjentem i inwestorem jest Zakład Gospodarki Odpadami Sp. z o.o., czyli spółka, w której 100% udziałów mają samorządy - strony Porozumienia Międzygminnego w zakresie realizacji systemu gospodarki odpadami i osadami ściekowymi.

W ramach inwestycji powstanie najnowocześniejszy w regionie zakład obróbki odpadów. ZZO zostanie wybudowany na 20 ha, gdzie zaplanowano m.in. nowoczesną linię do sortowania śmieci, budowę kwatery do ich składowania, a także wykonanie instalacji kogeneracyjnej, dzięki której będzie można pozyskiwać energię elektryczną i cieplną na potrzeby zakładu. Powstanie też wiele technologicznych instalacji wspomagających. Dzięki temu zakład będzie jeszcze efektywniej przetwarzać odpady i odzyskiwać surowce wtórne z korzyścią dla środowiska.

Prace mają się zakończyć we wrześniu 2015 roku.

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia