W sobotnie popołudnie odbyło się oficjalne oddanie do użytku ul. Brdowej w Jarocinie.

Tradycyjnie przy tego typu uroczystościach przecięto biało-czerwoną wstęgę. Włodarzowi gminy Stanisławowi Martuzalskiemu towarzyszyli w tej symbolicznej czynności zastępca burmistrza Hanna Szałkowska, radny RM Jerzy Walczak, Przewodniczący Zarządu Osiedla Ługi Bogdan Szamborski oraz mieszkańcy ul. Brdowej – przedstawiciele najstarszego i najmłodszego pokolenia.


- Gdy w grudniu ubiegłego roku spotkaliśmy się na otwarciu ul. Ługi, obiecałem państwu, że sukcesywnie będziemy realizować kolejne inwestycje na tym osiedlu. Tak też się stało. Wiem, że niektórzy z państwa musieli na wybudowanie nowej drogi czekać aż kilkadziesiąt lat. Mam nadzieję, że to się już nie powtórzy i wkrótce mieszkańcy następnych ulic na osiedlu będą mogli cieszyć się z nowych dróg – podkreślił podczas uroczystości Burmistrz Jarocina Stanisław Martuzalski.

Po poświęceniu i przecięciu wstęgi zgromadzeni mieszkańcy osiedla zostali zaproszeni na poczęstunek. 

Ulica Brdowa na odcinku od ul. Powstańców Wlkp. do ul. Ługi wzbogaciła się o nową nawierzchnię z kostki brukowej oraz kanalizację deszczową. Gminną inwestycję, której koszt to blisko 240 tys. zł, zrealizował Związek Spółek Wodnych z Jarocina.

To kolejna inwestycja na osiedlu Ługi w czasie kadencji burmistrza Stanisława Martuzalskiego. W zeszłym roku jako pierwszą na osiedlu przebudowano ulicę Ługi. Przebudowa tej ulicy kosztowała blisko 1 mln zł. 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia