Pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w oświatowym kalendarzu imprez. Nie mogło jej zabraknąć także w roku szkolnym 2019/2020. W gminie Jarocin naukę rozpoczęło 550 pierwszoklasistów.

Tradycyjnie, jak co roku w październiku, uczniowie klas pierwszych prezentują swoje umiejętności przed społecznością szkolną, przystępując w ten sposób do zdania pierwszego szkolnego egzaminu.  Dopiero potem, w symboliczny sposób, poprzez złożenie ślubowania i pasowanie, dzieci zostają uroczyście przyjęte w poczet uczniów.

W roku szkolnym 2019/2020 naukę w szkołach podstawowych z terenu gminy Jarocin rozpoczęło 550 pierwszoklasistów. Na początek swej edukacyjnej drogi, dzieci otrzymały w prezencie bidony, które będą zachęcać do ekologicznej postawy – picia czystej wody w opakowaniach wielorazowego użytku. Inicjatywę wsparli: Gmina Jarocin, PWIK oraz ZGO sp. z o.o. - Wielkopolskie Centrum Recyklingu w Jarocinie.

na zdjęciach pierwszoklasiści z Zespołu Szkół Zaradni - Odważni - Oryginalni w Wilkowyi, Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarocinie oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Jarocinie.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia