Rugby Klub Sparta Jarocin już 20 września będzie miał własne boisko przy ulicy Maratońskiej. Na jego otwarcie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Jarocin. Podczas uroczystości odbędzie się ogłoszenie wyników Jarocińskiego Budżetu Obywatelskiego 2015, w ramach którego mieszkańcy zdecydują o rozdysponowaniu miliona złotych z gminnego budżetu.

Realizacja boiska do gry w rugby możliwa jest dzięki głosom mieszkańców oddanym w ubiegłorocznym Budżecie Obywatelskim, w którym projekt jarocińskiego klubu cieszył się dużym uznaniem. W ostateczności zajął drugie miejsce i w sobotę 20 września boisko do gry w rugby zostanie uroczyście otwarte. – Dla nas to bardzo ważne wydarzenie. Starania o własne boisko rozpoczęliśmy już kilka lat temu, a teraz marzenia stają się realne. Nasze działania podczas składania projektu do budżetu poparło ponad półtora tysiąc osób, co świadczy o tym, że plan budowy boiska do rugby miał spory oddźwięk społeczny. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy podpisali się pod naszym projektem i w ramach podziękowania zapraszamy wszystkich na specjalną imprezę organizowaną z tej okazji! – mówi Mateusz Boruta, sekretarz zarządu Sparty.

Mecze rugbistów Sparty Jarocin będzie można oglądać przy ulicy Maratońskiej (teren Jarocin Festiwal). Przystosowanie boiska polega na namalowaniu linii, zamontowaniu 9-metrowych bramek do rugby w kształcie litery H oraz ustawieniu trybuny dla 200 osób.

W dniu otwarcia boiska Rugby Klub Sparta Jarocin przeprowadzi nabór zawodników do drużyn: miniżak, żak, młodzik, kadet oraz junior. Każdy może dołączyć i zacząć grę jajowatą piłką. Wystarczy, aby dzieci i młodzież między 7 a 19 rokiem życia stawiła się od godziny 11.00 na boisku w stroju sportowym oraz wysłała zgłoszenie na adres biuro@spartajarocin.pl. W treści podając imię, nazwisko i datę urodzenia.  Na miejscu będą czekać trenerzy, którzy zapoznają wszystkich zainteresowanych z zasadami rugby oraz przeprowadzą testy sprawnościowe. Wszyscy uczestnicy naborów utrzymają upominki. Najlepsi mają okazję zostać w klubie i zacząć przygodę z rugby podczas treningów, w których udział jest bezpłatny.

Podczas imprezy przewidziano atrakcję dla dzieci i młodzieży oraz darmowy catering. O dobrą zabawę i rozrywkę dla najmłodszych zadba także market Intermarche, który jest jednym ze sponsorów jarocińskich rugbistów.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia