Tegoroczne plany samorządu gminy obejmują także inwestycje na obiektach sportowych. Największą jest kontynuacja prac związanych z rozbudową obiektów Jarocin Sport, gdzie ma powstać dodatkowy basen do nauki pływania, lodowisko i kręgielnia. Ale to nie wszystko, inwestycje w obiekty sportowe zaplanowano także w innych miejscowościach gminy.

Jedną z nich będzie budowa boiska ze sztuczną nawierzchnią przy Zespole Szkół w Wilkowyi. Wybudowane zostanie boisko do piłki nożnej, bieżnia tartanowa do biegu na 60 m, rzutnia do rzutu kulą oraz piaskownic do skoku w dal z rozbiegiem. W ramach zadania wymieniona zostanie część ogrodzenia terenu.

Modernizację czeka także boisko sportowe w Cielczy. Inwestycja polegać będzie na remoncie płyty głównej boiska do piłki nożnej. Zabezpieczono też środki na zakup kontenera, który będzie służył m.in. do przechowywania sprzętów sportowych i urządzeń zakupionych do pielęgnowania i utrzymywania nowej murawy sportowej i terenu wokół boiska sportowego. 

W 2019 roku rozpoczną się prace projektowe związane z budową boiska sportowego w Osieku. W Bachorzewie i Zakrzewie zamontowane zostaną urządzenia siłowni zewnętrznej.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Gminny program WYMIE PIEC

Kategorie aktualności

Wydarzenia