Od dwóch miesięcy w Golinie trwa budowa zakładu przetwórstwa drobiu. Dla Jarocina oznacza to kolejne miejsca pracy, dla Gminy Jarocin – wpływy z podatków, które zasilą samorządowy budżet.

Plac budowy w specjalnej strefie ekonomicznej w Golinie odwiedziło wczoraj wielu gości. Nie bez przyczyny, bo zorganizowano tam uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego. Akt erekcyjny pod budowę nowego zakładu podpisali burmistrz Jarocina - Adam Pawlicki i Karol Olkucki – prezes Zarządu OK Investent S.A. W treści dokumentu zapisano m.in., że Zakład Przetwórstwa Drobiu w Golinie będzie najnowocześniejszym zakładem tego typu w Polsce. Na świecie istnieją tylko trzy firmy realizujące podobną technologię. Budowa rozpoczęła się w 2018 roku, a uruchomienie zakładu planowane jest na początek roku 2019.

Akt erekcyjny został poświęcony przez księdza Janusza Pytlika – proboszcza parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Golinie.  Podpisany akt został złożony w specjalnie przygotowanym fundamencie, a obecni na uroczystości goście dokonali symbolicznego zamurowania dokumentu. - To jeden z najważniejszych dni w tej kadencji, bo budowa nowych zakładów, tworzenie nowych miejsc pracy to największa wartość i największa zdobycz naszej gminy  w tej kadencji, bo tego sobie życzą nasi mieszkańcy – z zadowoleniem mówił burmistrz Adam Pawlicki.

Od wielu lat samorząd Gminy Jarocin pracował nad odpowiednimi warunkami do ściągnięcia inwestora. Teren strefy inwestycyjnej w Golinie sukcesywnie był uzbrajany, gmina inwestowała w infrastrukturę drogową, czyniła starania by doprowadzić do strefy przemysłowej gaz, który już za chwilę zostanie tam doprowadzony. - Nie dałoby rady wykonać tak wielu inwestycji – drogi, sieci, bez współpracy burmistrza z radą miejską. To dzięki wam jest możliwe powstanie zakładu, który już za moment zatrudni 200 osób – zwrócił się do radnych burmistrz Adam Pawlicki. Nie koniec na tym, bo w planach Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie jest przebudowa stacji uzdatniania wody w Potarzycy, która zasili zakład w potrzebną ilość wody. - Planujemy też budowę nowego kolektora, który ominie Golinę, co zmniejszy uciążliwość zapachową dla mieszkańców – mówił Adam Pawlicki. - Dla tej inwestycji mam też kolejną dobrą wiadomość - program „Mieszkanie Plus”, który realizujemy za 50 mln zł nie zakończył się. Mamy już pomysł na budowę kolejnych 76 mieszkań w Potarzycy i to może być potencjalna baza mieszkaniowa także dla pracowników zakładu w Golinie – mówił burmistrz Jarocina.

- Chciałem podziękować gminie Jarocin i panu burmistrzowi Adamowi Pawlickiemu za okazane zaufanie i dobrą współpracę. Jestem przekonany, że przyniesie ona wymierne korzyści dla mieszkańców gminy. Nie tylko przez zatrudnienie nowych pracowników, ale również wpływy z podatków, które myślę, że gmina spożytkuje właściwie – powiedział podczas uroczystości prezes zarządu OK Investment S.A. - Karol Olkucki. – Ta inwestycja przyczyni się także do dalszego rozwoju gminy. Mam nadzieję, że dla inwestora będzie to także dobra inwestycja, że będzie dobrze zarabiał, płacił dobre podatki i wypłacał dobre wynagrodzenia swoim pracownikom – dodał prezes Olkucki.

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia