Rozpoczął się remont boisk sportowych na Stadionie Miejskim w Jarocinie. Inwestycja będzie kosztowała ponad 2 mln zł. Połowę tej kwoty samorząd Gminy Jarocin pozyskał z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

W ubiegłym tygodniu na terenie Stadionu Miejskiego w Jarocinie pojawiły się pierwsze maszyny, które rozpoczęły prace przygotowawcze pod zrywanie murawy na głównej płycie boiska.  – Narzekania, na jakość tej murawy nie tylko ze strony piłkarzy JKS Jarota trwały już od ładnych paru lat – mówi Marcin Jantas, prezes spółki Jarocin Sport. - Nie  ukrywam, że gośćmi naszego hotelu są drużyny piłkarskie, często z Extraklasy  i jakość boisk jest istotna  - dodaje prezes Jarocin Sport.

Nadszedł czas, by marzenia o nawierzchni spełniającej najwyższe standardy mogły wreszcie się spełnić. – Najpierw wykonany będzie drenaż i zautomatyzowany system nawadniania, którego dotychczas nie posiadaliśmy  – informuje prezes spółki. W kolejnym etapie obiekt wzbogaci się o nową murawę z naturalnej trawy. W ramach inwestycji zmodernizowane zostanie także pełnowymiarowe boisko treningowe w Jarocinie, na którym zostanie wymieniona podbudowa i założona nowa sztuczna trwa. Zamontowane zostaną też nowe 8-metrowe piłkochwyty, a w bezpośrednim sąsiedztwie boiska powstanie wiata dla rowerów. Boisko otrzyma certyfikaty FIFA Quaplity oraz World Rugby.  - Będzie to jedno z najlepszych boisk w zachodniej Polsce, a standard będzie dwukrotnie lepszy niż standard boisk orlikowskich, które znajdują się przy szkołach gminy Jarocin – zaznacza Marcin Jantas. 

Remont boisk piłkarskich potrwa około dwóch miesięcy. W tym czasie zawodnicy klubu JKS Jarota będą rozgrywali mecze tzw. „domowe” na boisku bocznym z naturalną nawierzchnią przy ul. Maratońskiej w Jarocinie, gdzie przygotowano już specjalne trybuny dla jarocińskich kibiców.

Modernizacja boisk będzie kosztowała 2.127.900 złotych. Inwestycja zostanie zrealizowana przy wsparciu pozyskanych przez Gminę Jarocin środków zewnętrznych. 50% kwoty to środki pochodzące z budżetu gminy, a drugie 50%  gmina pozyskała z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej -  informuje prezes Jarocin Sport. 

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Mapa Inwestycji w Gminie Jarocin

Kategorie aktualności

Wydarzenia