Jarociński rynek od wczoraj zachwyca blaskiem świątecznej iluminacji. Tradycyjne odpalenie choinki, na które co roku czekają nie tylko dzieci, w Jarocinie połączone jest z wizytą św. Mikołaja.

Ubiegłoroczna, pierwsza edycja imprezy przyciągnęła na jarociński rynek prawdziwe tłumy. Wtedy, po raz pierwszy rozświetlono piękną choinkę, bombkę oraz monidło. W tym roku sceneria była jeszcze bogatsza. W centralnym punkcie, tuż obok choinki, stanął  tron Świętego Mikołaja,  pojawiły się sanie wraz z reniferem oraz ogromny prezent.

Zanim tradycji stało się zadość i choinka zaświeciła swym blaskiem, trzeba było poznać specjalne zaklęcie, które zdradziła zebranym prowadząca imprezę - Śnieżynka. - Niech świąteczna magia sprawi, że blask na choince szybko się pojawi – wypowiedział wraz z uczestnikami Mikołajek burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki. Trzykrotne powtórzenie magicznego hasła sprawiło, że choinka i wszystkie ozdoby dookoła ratusza zaświeciły się, a na rynku, w asyście Bałwanka Olafa, policjanta Pyrka, renifera Rudolfa, aniołów na szczudłach i zielonego skrzata pojawił się Święty Mikołaj. Czekały na niego setki dzieciaków i dorosłych. Każdy chciał być jak najbliżej wyjątkowego gościa, by otrzymać prezent – świąteczne czapeczki z napisem „Jarocińskie Mikołajki”, wysłuchać dobrego słowa oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie. Nie zabrakło quizu, w którym nagrodą były świąteczne krówki, a na tych, których nie wystraszył nawet padający deszcz, czekała gorąca czekolada.

Organizatorami Mikołajek była Gmina Jarocin oraz Zakład Usług Komunalnych w Jarocinie.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Jarocin dla Niepodleglej

Kategorie aktualności

Wydarzenia