16. jarociński batalion remontu lotnisk zaprasza w niedzielę 10 listopada na rynek w Jarocinie na Piknik Militarny. Będą prezentacje sprzętu, pokazy filmów o Powstaniu Wielkopolskim i 1000 porcji wojskowej grochówki.

Piknik Militarny rozpocznie się na rynku o godz. 11.00 i potrwa do godz. 17.00. W ramach prezentacji sprzętu wojskowego nie tylko będzie można go oglądać z zewnątrz, ale od wewnątrz. Żołnierze zaprezentują także swoje uzbrojenie. Na płycie rynku powstanie ścieżka saperska. Każdy będzie mógł zostać saperem, a także wojskowym łącznościowcem. Na telebimie będą wyświetlane filmy "Poznańczycy - Powstanie Wielkopolskie", "Pierwszy dowódca - generał Taczak" oraz  "W kniei i na salonach" o mjr. Zbigniewie hr. Ostrorogu-Gorzeńskim, jako dowódcy powstańców i myśliwym. Żołnierze poczęstują też uczestników pikniku tysiącem porcji wojskowej grochówki.

O godz. 14.30 odbędzie się uroczysty apel, podczas którego zostaną wręczone mianowanie na kolejne stopnie awansu. O 15.00 żołnierze odśpiewają „Pieśń Reprezentacyjną Wojska Polskiego”.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia