Dziś w ratuszu burmistrz Jarocina Adam Pawlicki przekazał dyrektorom szkół publicznych laptopy, które zostaną użyczone najbardziej potrzebującym uczniom korzystającym ze zdalnego nauczania.

Na zakup nowoczesnych laptopów Gmina Jarocin pozyskała 100 tys. zł.  Środki pochodzą z programu Ministerstwa Cyfryzacji „Zdalna szkoła". - W tym trudnym dla czasie, ten nowoczesny sprzęt z pewnością polepszy model zdalnego nauczania, którego cały czas się wszyscy uczymy! – zauważa burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki.

Zamknięcie szkół przez epidemię koronawirusa, na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławkach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety wielu z nich nie posiada sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe.

Z pomocą ruszył projekt Ministerstwa Cyfryzacji „Zdalna szkoła”. Przedsięwzięcie umożliwia samorządom zakup komputerów i tabletów do szkół ze środków finansowanych z budżetu Unii Europejskiej. Nie przewiduje wkładu własnego ze strony samorządu.

Za pozyskane środki, samorząd Gminy Jarocin zakupił 42 laptopy, które zostały dziś przekazane do szkół podstawowych: nr 2, nr 3, nr 4 i nr 5  w Jarocinie oraz w Cielczy, w Golinie, w Mieszkowie i w Witaszycach.

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia