Gminna spółka Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego inwestuje w budowę mieszkań. 39 to liczba mieszkań, które powstały w ostatnim czasie na terenie gminy Jarocin lub, których budowa wkrótce się rozpocznie.

Mieszkania socjalne

W 2013 i 2014 roku powstały 2 budynki socjalne w Hilarowie.  Łącznie mieści się w nich 16 lokali. Każdy lokal składa się z pokoju i kuchni oraz łazienki oraz pomieszczenia gospodarczego.

Mieszkania komunalne

Niebawem rozpoczną się prace związane z budową budynku mieszkalnego wielorodzinnego w Witaszycach. W ramach inwestycji powstanie 9 mieszkań o powierzchni od 50 do 62 m2. Budynek ma być gotowy we wrześniu 2015 roku.

Mieszkania własnościowe

Ogłoszony został przetarg na budowę kolejnego bloku na Osiedlu Rzeczypospolitej. W budynku, który będzie realizowany w systemie własnościowym, powstanie 14 mieszkań. Ich powierzchnia będzie obejmowała od 55 m2 do 75 m2. Termin składania ofert w przetargu na realizacje tej inwestycji mija 17 listopada.

Zakończona została drogowa inwestycja spółki JTBS, czyli przebudowa drogi osiedlowej wraz z przebudową zjazdu z drogi krajowej nr 15 na Osiedle Rzeczypospolitej. Inwestycja polegała na wykonaniu nawierzchni jezdni i parkingu z kostki brukowej, krawężników i obrzeży betonowych oraz chodnika. Koszt inwestycji to blisko 180 tys. zł.

Przy przebudowanej drodze zamontowana została również linia oświetlenia ulicznego składająca się z 12 lamp wykonanych w technologii LED:

  • Oprawy Siteco  Stretlight MINI 10 LED.
  • Moc oprawy 36 W z redukcją na 24W.
  • Słupy 7 m.

 Inwestycję zrealizowała druga spółka gminna - Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia