Konkurs jest skierowany do dzieci i młodzieży szkolnej z terenów gmin należących do Porozumienia Międzygminnego. Rywalizują ze sobą placówki oświatowe, starając się zebrać jak najwięcej: nakrętek, aluminiowych puszek, baterii, telefonów komórkowych. Zakończył się właśnie drugi etap konkursu.

Dla szkół najbardziej zaangażowanych w zbiórkę odpadów, organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody: sprzęt multimedialny oraz wycieczki dla najlepszych klas. Dodatkowo, każdy kilogram uzbieranych puszek aluminiowych i nakrętek, to wartość 1 zł. Wyliczone w ten sposób środki ZGO sp. z o. o. – Wielopolskie Centrum Recyklingu w Jarocinie, przekaże na cel charytatywny wskazany przez uczestników konkursu. Konkurs wystartował 16 września 2019 roku, a zakończy się - 8 maja 2020 roku. Tak, jak poprzednia jego edycja, tak i ta jest podzielona na 3 etapy.

Pierwsze surowce wtórne placówki miały zbierać do 29 listopada tego roku, kolejne do 28 lutego, a ostatnie do 8 maja 2020 roku. Każdy z etapów kończy się wyłonieniem zwycięzcy poszczególnych zbiórek. Pod koniec roku szkolnego poznamy zwycięzców całego konkursu.

Niedawno podsumowano drugi etap. W konkursie udział bierze 18 gmin, w tym 86 szkół. Najlepszą w II etapie konkursu okazała się gmina Krzykosy oraz  klasa II a z Pięczkowa. W sumie zebrano 6.403 kg nakrętek, puszek aluminiowych, baterii i telefonów!

Najlepsza w II etapie - gmina Krzykosy, która zebrała 1,64 kg/ ucznia

Najlepsze klasy to:

I miejsce – Zespół Szkół w Pięczkowie, klasa II a- 16,25 kg/ ucznia.

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Magnuszewicach, klasa IV - 14,38/ ucznia.

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Jarocinie, klasa VII b - 13,67/ ucznia


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia