Trwa czwarta edycja projektu edukacyjnego „Odkryj bohatera”, realizowanego przez Fundację 750-lecia Jarocina. Wpisuje się ona w obchody Roku Żołnierzy Wyklętych, który ogłosiła Rada Miejska w Jarocinie. Celem projektu jest zapoznanie młodzieży z historią powojennej konspiracji antykomunistycznej na naszym terenie.

Projekt adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjanych gminy Jarocin, a jego efektem będzie zaprezentowanie przez młodzież losów wybranego „bohatera” w formie komiksu lub prezentacji multimedialnej. Biorą w nim udział uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Jarocinie (pod opieką p. A. Dziadek), Gimnazjum nr 3 w Jarocinie (pod opieką p. W. Talagi), Gimnazjum w Witaszycach (pod opieką p. R. Marcinkowskiej oraz p. M. Matysiak), Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie (grupy p. M. Jankowiak), Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie (pod opieką p. W. Staśkiewicza) oraz Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach (grupy p. S. Adamiaka oraz p. J. Bogatko). Młodzież jest już po pierwszym spotkaniu z historykiem z poznańskiego oddziału IPN, p. Tomaszem Cieślakiem. Przed uczniami zajęcia warsztatowe z tworzenia komiksu i prezentacji. Finał projektu odbędzie się w październiku. W ramach zadania powstanie także plenerowa tematyczna wystawa na jarocińskim rynku, przygotowana przez Muzeum Regionalne.

Projekt „Odkryj bohatera” finansowany jest ze środków Gminy Jarocin oraz Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu. Partnerami zadania są: Muzeum Regionalne w Jarocinie, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin oraz IPN w Poznaniu.

[galllery]652[/gallery]

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia