Już 31 sierpnia o godz. 10:00 meczem Francja – Czechy na stadionie w Jarocinie rozpoczną się Mistrzostwa Europy kobiet do lat 18 w rugby 7. To kolejna rugbowa impreza mistrzowska rozgrywana w Wielkopolsce na przestrzeni ostatnich kilku lat.

Siedmioosobowa odmiana rugby, która kilka lat temu dołączyła do grona dyscyplin olimpijskich zyskuje na popularności. Na płycie głównej stadionu Jarocin Sport zobaczymy kadry narodowe z takich krajów, jak: Polska, Francja, Anglia, Irlandia, Rosja, Hiszpania, Szkocja, Walia, Portugalia, Niemcy, Belgia, Łotwa, Szwecja, Gruzja, Ukraina, Czechy.
Rywalizacja rozpocznie się w sobotę o godz. 10:00 i potrwa do niedzieli, kiedy o godz. 19:01 odbędzie się wielki finał Mistrzostw. Tradycje rugby w Jarocinie rozwijane są dzięki miejscowemu Rugby Klubowi Sparta Jarocin, którego drużyna seniorska występuje w I lidze rugby.
- To dla nas wielki zaszczyt gościć po raz kolejny europejski czempionat. Tym razem na murawie w Jarocinie zobaczymy utalentowane rugbistki, co na pewno będzie też ciekawostką dla wielu fanów rugby z Polski – mówi prezes Sparty Jarocin, Mateusz Boruta. Wszystkie mecze transmitowane będą na żywo za pośrednictwem strony internetowej federacji Rugby Europe.

Zapraszamy wszystkich kibiców do kibicowania młodym reprezentantkom Polski. Polki w grupie zmierzą się:
12:34 Rosja - Polska
15:52 Hiszpania - Polska
19:10 Szwecja - Polska

Organizatorem turnieju jest Wielkopolski Okręgowy Związek Rugby. Mistrzostwa Europy kobiet do lat 18 w rugby 7 współfinansowane są przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Patronat honorowy nad imprezą objęli Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Burmistrz Jarocina.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia