Na os. Rzeczypospolitej w ramach Jarocińskiego Budżetu Obywatelskiego powstał plac zabaw. Oficjalnemu przekazaniu obiektu do użytku towarzyszył piknik z okazji Dnia Dziecka.

W ramach inwestycji, której koszt to 93 tys. złotych, zamontowane zostały mostek z lin krzyżowy do wspinania i czworakowania, wieża, zjeżdżalnia, labirynt, huśtawka podwójna, ścianka wspinaczkowa, piramida Majów, kiwak oraz stolik do gier. Obiekt został ogrodzony, zostały zamontowane ławki oraz  posadzona zieleń. Inwestycję wykonało Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo Usługowe DORJA z Witaszyc. Zadanie zostało zrealizowane w ramach Jarocińskiego Budżetu Obywatelskiego z dofinansowaniem zewnętrznym wspólnot mieszkaniowych nr 2, 3 i 4 Os. Rzeczypospolitej w Jarocinie, które wyniosło ponad 42 tys. zł.

Budowa placu zabaw przy istniejącej siłowni zewnętrznej i organizacja pikniku to projekt zgłoszony w ramach JBO 2017 przez Jana Krakowiaka, radnego miejskiego i Leszka Błaszczyka, przewodniczącego zarządu osiedla Polna. W czasie głosowania pomysł poparło 125 mieszkańców, czyli blisko 70% osób, które wzięły udział w głosowaniu.  

fot. Tomasz Bartkowiak 

 

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia