Mieszkańcy mogą korzystać z pierwszych inwestycji, zrealizowanych w ramach Jarocińskiego Budżetu Obywatelskiego dla osiedli na rok 2016. Realizowane są także zwycięskie projekty "miękkie".

Osiedle nr 1 – Stare Miasto

Pierwszy Rodzinny Piknik Integracyjny dla Dzieci, Mieszkańców Starego Miasta i Działkowców Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Adama Mickiewicza w Jarocinie odbył się 28 maja.

W ramach imprezy, która odbyła się na terenie ROD im. A. Mickiewicza w Jarocinie (przy ul. Poznańskiej), zorganizowano m. in.: gry i zabawy dla dzieci z animatorem, dmuchany zamek, liczne konkursy z nagrodami, pokazy policji i straży pożarnej, poczęstunek grochówką, zabawę taneczną.

Osiedle nr 3 – Mikołaja Kopernika

Trwa realizacja projektu Integracja mieszkańców Osiedla nr 3 w Jarocinie poprzez uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych. W jego ramach mieszkańcy osiedla gościli w Teatrze Muzycznym w Poznaniu i Teatrze im. Bogusławskiego w Kaliszu. Kolejny wyjazd zaplanowany został na wrzesień.

Osiedle nr 4 – Śródmieście

Trwają prace rewitalizacyjne w parku leśnego między ul. Szubianki a Wrocławską. Ich efekty mieszkańcy mogą zobaczyć podczas pikniku integracyjnego, który już w najbliższą niedzielę odbędzie się właśnie na terenie parku. Początek o godz. 15:00. Zaprasza Zarząd Osiedla nr 4.

Osiedle nr 6 – Tumidaj

Zrealizowany został zwycięski projekt – zakup i montaż trybun przy kompleksie sportowo-rekreacyjnym na os. Tumidaj. Pozostała pula JBO 2016 zostanie przekazana powiatowi jarocińskiemu na wymianę chodnika przy ul. Podchorążych. W tej sprawie została zawarta stosowna umowa między samorządami. Obecnie trwa procedura wyłonienia wykonawcy.

Osiedle nr 8 - 1000-lecia

Wykonanych zostało 8 miejsc parkingowych miedzy blokami Sportowa 5 i św. Ducha 42.

Osiedle nr 9 – 700-lecia

Powstała siłownia zewnętrzna przy ul. Maratońskiej.

Osiedle nr 11- Ługi

Przebudowane zostały ciągi piesze łączące ulice: Świętokrzyską, Nyską, Tatrzańską, Dunajecką, Warcianą.

Pozostałe projekty, które zostały wybrane przez mieszkańców do realizacji w ramach JBO2016, są na różnych etapach realizacji - trwają prace lub stosowne uzgodnienia w zakresie ich realizacji albo prowadzona jest procedura wyłaniania wykonawców. 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia