Pierwszy piknik "Bogusławki 2016" pod hasłem "Sąsiedzi dla sąsiadów" obędzie się w niedzielę, 4 wrześn na osiedlu Bogusław - między blokami przy ul. Kasztanowej. Początek o godz. 15:00. Wstęp wolny.

Wydarzenie odbędzie się w ramach Jarocińskiego Budżetu Obywatelskiego dla Osiedli na rok 2016. Projekt zgłosiło Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne im. ks. I. Niedźwiedzińskiego w Jarocinie. 

"Bogusławki 2016" - program:  

STREFA DLA DZIECI:
* malowanie twarzy
* zabawy plastyczne
* lepienie z gliny
* malowanie paznokci
* plecenie kolorowych warkoczyków
* bańki mydlane

BOISKO:
* gry i zabawy spotowe dla najmłodszych
* mecz piłki nożnej dwóch drużyn prowadoznych przez piłkarzy III-ligowego klubu Jarota Jarocin - Piotra Garbarka i Dawida Idzikowskiego - zapisy w dniu imprezy!!!!

NAMIOT:
* pokaz filmów uczestników warsztatów w ramach Akademii Filmowej im. Piotra Łazarkiewicza
* pokaz filmów Golińskiej Akademii Filmowej (GAF-a)
* pokaz kronik filmowych JAR-u
* historia Bogusławia opowiedziana przez Ilonę Kaczmarek (Muzeum Regionale w Jarocinie)

PONADTO:
* spotkanie z Maciejem Paterskim - mistrzem kolarstwa, z którym będzie można się również zmierzyć grając w kapsle na specjalnie przygotowanym torze
* rowerowa drezyna
* zwiedzanie wozu strażackiego

O godz. 18:00 na scenie wystąpi Illegal Boys - niezwykła formacja łącząca reggae i uliczny folk. Zespół powstał z potrzeby muzykowania na ulicach, skwerach, parkach i innych miejscach niekoniecznie do tego przeznaczonych, czyli „nielegalnych”. Illegal Boys są jak żonglerzy. Przeplatają ze sobą światowe hity folku, country, reggae z klasykami polskiego undergroundu. Śpiewają utwory znane z wykonań Boney M., Johnego Casha, The Beatles, oraz polskich legend reggae Stage of Unity, RAP.

Po godz. 19:00 organizatorzy zapraszają na ognisko z pieczeniem kiełbasek i muzyką na żywo w wykonaniu mieszkanców osiedla oraz gości. Zabieramy ze sobą kiełbasę i dobry humor :) 
Wstęp wolny!


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia