Burmistrz Jarocina zaprasza do udziału w konsultacjach dotyczących możliwości pozyskania wsparcia w ramach rządowego programu „Czyste powietrze”. W jego ramach można pozyskać dofinansowanie na wymianę przestarzałych źródeł ciepła oraz termomodernizacje budynków jednorodzinnych.

Najszerzej zasady ubiegania się o dotację jarociniankom przedstawione zostaną podczas otwartego spotkania, które 2 października odbędzie się w JOK Jarocin. Początek o godz. 18:00.

Poza tym w Jarocinie, z inicjatywy burmistrza Jarocina, w każdy wtorek i czwartek w stałych godzinach działa punkt konsultacyjny

wtorki - od godz. 13:00 do 15:00

czwartki – od godz. 15:00 do 17:00

Spotkania zostaną zorganizowane w salce konferencyjnej Jarocińskiej Agencji Rozwoju w Jarocinie (budynek przy parkingu za urzędem miejskim, ul. T. Kościuszki 15B, wejście przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych). Udział w konsultacjach, do udziału w których zaprasza gmina Jarocin, Jarocińska Agencja Rozwoju oraz Klaster Energia Jarocin, jest bezpłatny.

Rządowy program Priorytetowy Czyste Powietrze to możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na wymianę na wymianę starego, wysokoemisyjnego kotła grzewczego, okien czy ocieplenie domu. Wsparcie będzie przyznawane w formie dotacji, pożyczki lub dotacji z pożyczką. Wysokość dofinansowania w przypadku dotacji wahać się będzie od 40% do 90% kosztów kwalifikowanych inwestycji, w zależności od dochodu na osobę w gospodarstwie domowym. Właściciele domów, których dochody są najniższe, otrzymają do 90% dotacji na realizację przedsięwzięć finansowanych w ramach programu. Maksymalne koszty kwalifikowane przewidziane do wsparcia dotacyjnego wynoszą 53 tys. zł.

Zainteresowani mieszkańcy gminy Jarocin mogą składać wnioski o dofinansowanie do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Nabór prowadzony jest w trybie ciągłym od 19 września 2018 r. od godz. 8.00. do 30 czerwca 2027 r. do godz. 24.00.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Gminny program WYMIE PIEC

Kategorie aktualności

Wydarzenia