3 dni, 4 sceny, 40 zespołów i wykonawców, liczne wydarzenia okołofestiwalowe – tegoroczna edycja Jarocin Festiwal zapowiada się bardzo ciekawie. Sceny już gotowe. Największa stanęła w jarocińskim parku, w przepięknej scenerii odnowionego Pałacu Radolińskich. Dziś oficjalne otwarcie festiwalu na kolejnej scenie – Rynek. Otwarcie w wyjątkowej odsłonie - ze światowej sławy saksofonistą, Janem Garbarkiem na czele.

- Jarocin jest przygotowany do festiwalu, sceny czekają na artystów, a my czekamy już na gości festiwalowych – mówi Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina. Słowa burmistrza potwierdzają wizualne elementy, które można spotkać w różnych częściach miasta - mają one pomóc festiwalowym gościom w dotarciu na pole namiotowe i na teren koncertów. Miasto udekorowane jest flagami z logo Jarocin Festiwal. Na ścianach pojawiają się nowe muzyczne murale.

Dzisiejszy koncert otwarcia rozpocznie się o godz. 20.30 na rynku. Jest on powrotem Jana Garbarka w rodzinne strony. Jego ojciec Czesław Garbarek pochodzi z podjarocińskiego Osieka. Stamtąd w czasie II wojny światowej został wywieziony do Norwegii na przymusowe roboty. W Jarocinie Janowi Garbarkowi towarzyszyć będą niemiecki pianista Rainer Bruninghaus, brazylijski basista Yuri Daniel i hinduski perkusjonista Trilok Gurtu.

Także na rynku, ale w sobotę odbędzie się kolejne wyjątkowe wydarzenie muzyczne „Co ciągle widzę w Niej?”. Wykonawcy wraz z publicznością zinterpretują utwory, które śpiewała cała Polska. Wśród prezentowanych utworów znajdą się m.in. piosenki takich wykonawców jak: Obywatel G.C, Sztywny Pal Azji, T. Love, Mr Zoob, Republika, Chłopcy z Placu Broni, Maanam, Tilt czy Brygada Kryzys. Na scenie pojawią się: Daria Zawiałow, Błażej Król, Łukasz Lach, Bisz & Radex, Rosalie, Michał Kowalonek, Dagmara Gregorowicz i Paweł Ostrowski, a koncert poprowadzą Dariusz „Brzóska” Brzóskiewicz oraz Marcin Kusy. Koncert ma specjalną formułę – zaangażowania publiczności we wspólne śpiewanie wraz z artystami. Na tę okazję Narodowe Centrum Kultury przygotowało specjalne śpiewniki z tekstem, podziałem na role i historią każdej piosenki.

Gotowa jest także największa scena festiwalowa, która stanęła w pięknym otoczeniu Pałacu Radolińskich w parku miejskim. Tam m.in. wystąpią Nosowska, Pussy Riot,  Sztywny Pal Azji, Lech Janerka, Apteka, Pink Freud, a na finał sam Johnny Rotten – ojciec muzyki punk i wokalista legendarnego Sex Pistols. W Jarocinie zagra koncert ze swoim zespołem Public Image Ltd!

Kto jeszcze i kiedy zagra podczas Jarocin Festiwal 2018 zobaczysz tutaj

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Jarocin dla Niepodleglej

Kategorie aktualności

Wydarzenia