Dzisiaj burmistrz Jarocina Adam Pawlicki zwołał posiedzenie Sztabu Kryzysowego w związku z zagrożeniem epidemiologicznym ze strony koronawirusa, który rozprzestrzenia się już nie tylko w Azji, ale również w krajach europejskich.

W skład sztabu weszli: I zastępca Burmistrza Jarocina - Bartosz  Walczak, Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP - Maciej Zegar, Sekretarz Gminy Jarocin - Mariusz Gryska, Kierownika Referatu Spraw Obywatelskich - Urszula Jasek oraz koordynator Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego - Józef Hoffmann.

W trakcie spotkania koordynator GCZK poinformował, że na dzień 28.02 – na podstawie informacji otrzymanych od służb sanitarnych i medycznych na terenie gminy Jarocin nie wystąpiły przypadki zarażenia wirusem SARS-CoV-2. Burmistrz polecił doposażyć magazyn Obrony Cywilnej w kilkaset sztuk masek ochronnych oraz rozważyć ewentualny zakup kombinezonów dla służb ratowniczych. Wdrażane zostają procedury wskazane przez Ministerstwo Zdrowia.

W celu wypełnienia zaleceń Ministerstwa Zdrowia publikujemy schemat postępowania w przypadku podejrzenia zarażenia oraz listę specjalistycznych placówek,  do których powinny zgłaszać się osoby z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

Burmistrz Jarocina zapewnia, że gminne służby pozostają w stałym kontakcie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną oraz Szpitalem Powiatowym w Jarocinie. Gminne Centrum monitoruje ponadto doniesienia medialne w zakresie dynamicznie rozwijającej się sytuacji. Dodatkowo Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu zlecił jednostkom samorządu terytorialnego sporządzenie oraz przesłanie listy imprez i wydarzeń  planowanych w marcu i kwietniu. W związku z powyższym będziemy oczekiwać na dalsze wytyczne w tym zakresie ze strony Wojewody Wielkopolskiego. O wszelkich decyzjach będziemy na bieżąco i niezwłocznie informować mieszkańców.

tel. 62-747-23-17 - Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Jarocinie

tel. 62-332-21-83 Szpital Powiatowy w Jarocinie

Sposoby ograniczenia ryzyka zakażenia koronawirusem

Wykaz szpitali zakaźnych w województwie wielkopolskim


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia