Film edukacyjny o BIO-odpadach, zrealizowany przez gminę Jarocin, zajął trzecie miejsce w kategorii „samorząd” na IV Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”. Produkcja otrzymała statuetkę „Brązowa tarcza”.

Ta ciekawa filmowa impreza trwała dwa dni (27-28 września), w trakcie których widzowie obejrzeli prawie 50 krótkich filmików przygotowanych przez 3 sektory: samorządy, biznes i NGO. Niezależne Jury, złożone w ekspertów, przyznało swoje nagrody, widzowie wybrali najlepsze ich zdaniem filmiki, a organizator festiwalu - Fundacja Res Severa - podziękowała wręczając nagrody specjalne. W opinii uczestników, Jurów i widzów poziom w tym roku był wyjątkowo wysoki.

Nową kategorią były w tym roku „Jednostki samorządu terytorialnego i lokalne podmioty. Tu przesłano 19 zgłoszeń, a do pokazu zakwalifikowano 17 filmów z 12 miast i gmin. W opinii jurorów najlepsze okazały się trzy filmy. Pierwszy - mówiący o smogu (Grodzisk Wlkp.), drugi - zwracający uwagę na czystość miejskich chodników (Śrem), a trzeci - edukujący w zakresie BIO-odpadów z gminy Jarocin. Otrzymały statuetki: złotą, srebrną i brązową tarczę.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia