Uczestnicy programu The Voice Kids – Nela Zawadzka i Oliwier Szot wystąpią w Jarocinie podczas kolejnej edycji EkoŚwiętowania. W czasie wydarzenia poznamy też laureatów konkursów proekologicznych organizowanych w kończącym się właśnie roku szkolnym. Będą niespodzianki smakowe i wizualne… Będzie doskonała zabawa pod znakiem EKO.

Tegoroczne EkoŚwiętowanie zaplanowane zostało na 14 czerwca. Tego dnia w wielu szkołach obchodzony jest Dzień Pustej Klasy. Ma on na celu zachęcenie nauczycieli, by choć jedną lekcję spędzili ze swoimi uczniami poza budynkiem szkoły. To międzynarodowe święto edukacji na świeżym powietrzu. Wszystko po to, aby promować edukację terenową. Do tego edukację bardzo skuteczną, bo angażującą różne zmysły.

Warsztaty, sadzonka za telefon, napój do własnego kubka

Na jarocińskim rynku będzie można angażować nie tylko zmysł estetyczny, ale i smakowy. Będą warsztaty ekologiczne, konkursy, animacje, gra wirtualna, będzie możliwość wymiany odpadu na roślinę. Każdy, kto wrzuci do specjalnego kosza stary telefon, otrzyma drzewko od jarocińskiego nadleśnictwa.

Warto też przyjść na festyn z własnym naczyniem do napoju (byle nie z „jednorazówką”😊), a organizatorzy napełnią go płynnym smakołykiem! Każdego roku na całym świecie zużywa się miliardy jednorazowych kubków. Niestety, zaledwie 0,25% tych trudnych w przetworzeniu opakowań trafia do recyklingu, co oznacza, że z każdą kawą czy herbatą zakupioną w jednorazowym opakowaniu rośnie góra odpadów. - Bądź EKO, przyjdź na festyn z własnym naczyniem – zachęcają organizatorzy przedsięwzięcia.  Warto, bo jedną z atrakcji będzie pokaz przygotowania koktajli, których oczywiście będzie można spróbować, podstawiając swój kubek. Smakołyków uwielbianych przez dzieci będzie więcej i niektórych da się skosztować bez pomocy kubka.

Nagrody za segregację odpadów

Podczas Festynu Ekologicznego poznamy laureatów konkursów organizowanych przez Zakład Gospodarki Odpadami sp. z o.o. w Jarocinie – Wielkopolskie Centrum Recyklingu. Pierwszym będzie konkurs „Region Czysty na 6”, który miał na celu zebranie w szkołach, jak największej ilości nakrętek, puszek i baterii. Dowiemy się, ile tego surowca udało się zebrać w 92 szkołach z 17

 gmin. Rozstrzygnięty zostanie także konkurs „Płyty CD/ DVD zbierasz - nagrody odbierasz”.  Poznamy także laureatów EkoPiątki – konkursu realizowanego przez Gazetę Jarocińską, którego jednym z partnerów jest także ZGO sp. z o.o. – Wielkopolskie Centrum Recyklingu.

EkoHappening i Harcerska strefa ekologiczna 

Z ekologią za pan brat już od najmłodszych lat. Zgodnie z tym hasłem uczestnicy wydarzenia stworzą wielką, zieloną drużynę Ekostrażników i zamanifestują troskę o ochronę środowiska maszerując po jarocińskim rynku z transparentami promującymi segregację bioodpadów. Za przygotowanie hasła o tematyce BIO, szkoły mają możliwość wygrania wspaniałych nagród o wartości 2 tys. zł, 1,5 tys. zł  i 1 tys. zł. Warto się postarać 😊

Na deser zaśpiewają Nela i Oliwier z The Voice Kids

Nie zabraknie też występów artystycznych miejscowych placówek oświatowych oraz pokazu iluzjonistycznego „Magia Recyklingu”. Gwiazdami wydarzenia będą znani z ekranów telewizorów: Nela Zawadzka – rezolutna uczestniczka pierwszej edycji The Voice Kids oraz  Oliwier Szot - najmłodszy uczestnik drugiej edycji programu. Jak pamiętacie, roztopili oni nie tylko serca trenerów The Voice Kids, ale wielu widzów.  Czy usłyszymy „Maluzynę” z „Podróży Pana Kleksa”, albo „Ulepimy dziś bałwana” z „Krainy lodu”? Przekonamy się już 14 czerwca.

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia