Burmistrz Jarocina zaprasza na Sportowy Dzień Dziecka, który odbędzie się 1 czerwca na rynku w Jarocinie. Tego dnia na starówce na najmłodszych czekały będą animacje, gry i zabawy sportowe, mobilne boisko piłkarskie oraz miasteczko rowerowe. Początek o godzinie 14:00.

Rowerowa Akademia, która 1 czerwca zagości na jarocińskim rynku łączy przyjemne z pożytecznym. Dzięki bogatemu wyborowi rowerów uczestniczyć w przedsięwzięciu będą mogły dzieci w każdym wieku. Uczestnicy będą szkolili jazdę na rowerze w miasteczku ruchu drogowego oraz na profesjonalnych przeszkodach rowerowych. Przez cały czas funkcjonowania Akademii Rowerowej nad bezpieczeństwem dzieci czuwali będą doświadczeni instruktorzy.

O godzinie 17:20 zaprosimy na Rowerowe Show Jonasza Pakulskiego – 40-minutowe widowisko rowerowe łączące w sobie ogromne emocje, rozrywkę oraz edukację w jednym. Show nie będzie bowiem zwyczajnym pokazem rowerowym, ale w pełni profesjonalnym przedstawieniem artystycznym. Widzowie będą mogli podziwiać m.in. skoki na rowerze przez linę, skoki na monocyklu, przeróżne piruety na rowerze, czy też akrobacje na blisko 2-metrowym torze. Cały pokaz przeprowadzony i komentowany będzie przez Jonasza Pakulskiego, uczestnika X edycji programu Mam Talent.

Na Sportowym Dniu Dziecka, który odbywa się na niespełna dwa tygodnie przed Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej, nie zabraknie futbolowych akcentów. Na rynku stanie mobilne boisko piłkarskie Akademii Piłkarskiej Reissa. Młodzi piłkarze będą tu mogli spróbować swoich sił w różnorodnych konkurencjach: zmierzyć siłę uderzenia, sprawdzić szybkość, a nawet zostać królem żonglerki! Z kolei jarocińska biblioteka zaprosi na stoisko koszulek, gdzie dzieci będą mogły metodą szablonu wykonać koszulki kibica polskiej reprezentacji. Koszt zakupu koszulki to 10 zł. Bibliotekarki zorganizują też książkowy tor przeszkód, stanowisko sprzedaży chorągiewek i wiatraczków w barwach narodowych oraz innych miejskich gadżetów.

Dzień Dziecka zakończy, o godz. 18:00, spektakl uliczny „Parada śmiesznych twarzy” Teatru Porywacze Ciał. Spektakl przeznaczony jest przeznaczony dla dzieci, młodzieży i dorosłych. To historia dziecka, które zagubiło się w świecie dorosłych i trafiła do krainy, w któej ludzie, pomimo różnic, żyją ze sobą w zgodzie... aż do momentu gdy muszą rozpocząć walkę z piratem, który chce to wszystko zniszczyć. Aktorzy występują w dużych, 1,5-metrowych maskach, nawiązujących do różnych kultur i obyczajów. 

Wstęp wolny.

 

 

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Jarocin dla Niepodleglej

Kategorie aktualności

Wydarzenia