Na początku czerwca - tradycyjnie - w Szkole Podstawowej w Golinie odbył się Dzień Sportu połączony z Dniem Dziecka. W tym roku, z uwagi na panującą pandemię, miał on zupełnie inny charakter. Rywalizacja wyszła daleko poza szkolną bieżnię, a do akcji włączyli się nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele i rodzice, a nawet dziadkowie.

Pomysłodawcą całej akcji był Sebastian Waszkiewicz, nauczyciel wychowania fizycznego w golińskiej podstawówce. Postawił od przed uczniami trzy zadania. Po pierwsze, każda klasa miała wymyślić sportowe hasło związane z Goliną, a ponadto przez weekend uczniowie zostali zachęceni do wszelkiej aktywności fizycznej z prośbą, aby do zabawy włączyli również swoje rodziny. I wreszcie uczniowie mieli zmierzyć pokonany przez siebie dystans. Podjęto wyzwanie, aby po zsumowaniu wszystkich wyników rezultat był większy niż 808 km. Tyle bowiem liczy sobie od źródła do ujścia najdłuższa rzeka w Wielkopolsce - czyli Warta.

Zainteresowanie zdecydowanie przerosło oczekiwania organizatorów. Przez trzy dni w Golinie można było spotkać mnóstwo osób na: rowerach, rolkach, hulajnogach, czy też po prostu spacerujących na piechotę. Byli też tacy, co jeździli konno. Jedni mierzyli się z zadaniem pojedynczo, inni całymi rodzinami, czy nawet w większych grupach. Najważniejszy był sport oraz to, że efekt został osiągnięty. I to z nawiązką. Łącznie udokumentowano pokonanie dystansu liczącego aż 5349 km! Dla porównania, to prawie tyle, ile ma łącznie 9 najdłuższych rzek w Polsce. To nieco więcej niż wynosi odległość między Goliną a stolicą Portugalii Lizboną w obie strony, albo też w jedną stronę z Goliny do Mekki w Arabii Saudyjskiej. To także prawie 3/5 długości trasy Kolei Transsyberyjskiej, której pokonanie w całości zajmuje aż 6 dni. - Cieszę się, że tak liczne grono uczniów i ich rodzin wzięło udział w zabawie i po raz kolejny udowodniło, że Golina lubi uprawiać sport, a jej mieszkańcy, to aktywna sportowo społeczność. Dziękuję wszystkim za zabawę i zapraszam na kolejne sportowe imprezy. Bo "najlepsze przeżycie ze sportem przez życie” – podsumowuje całą akcję jej pomysłodawca - Sebastian Waszkiewicz.

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia