Burmistrz Jarocina oraz Sołtys Prus i Roszkówka oraz Stowarzyszenie Pomocy Szkole Żak w Prusach zapraszają na Dożynki Gminne, które odbędą się 26 sierpnia. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Marta Manowska, prowadząca telewizyjne show „Rolnik szuka żony”. W programie wydarzenia także: wystawa sprzętu rolniczego, festyn rodzinny, wspólna biesiada, zabawa taneczna pod gwiazdami, a na finał koncert zespołu ETNA.

Święto Plonów o godz. 14:00 rozpocznie msza św. polowa na terenie przy szkole w Prusach. Następnie odbędzie się część obrzędowo-artystyczna uroczystości, podczas której nie zabraknie tradycyjnego dzielenia się chlebem, wypieczonym z tegorocznego ziarna. Po oficjalnej części wydarzenia rozpocznie się wspólna biesiada przy ciepłym poczęstunku. Artystycznej części gminnego święta plonów towarzyszyła bedzie wystawa sprzętu rolniczego oraz prezentacje lokalnych firm. 

Od godz. 15:00 trwał będzie piknik rodzinny z licznymi atrakcjami dla najmłodszych. Będą zabawy, animacje i konkursy z nagrodami. Podczas wydarzenia Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji promowało będzie realizację projektu „Gospodarka wodno-ściekowa w Gminie Jarocin”, którego wykonanie jest możliwe dzięki pozyskaniu 128 mln zł z Unii Europejskiej. Chętni będą mogli pojechać do Stefanowa i Cielczy, gdzie pracownicy gminnej spółki przedstawią założenia i efekty realizacji projektu.

Od godziny 19:00 trwała będzie część koncertowa dożynek. Na scenie pojawi się Grupa Centrum wraz z Darkiem Węcławkiem, która będzie bawiła dożynkowych gości głównie w stylu country. Później sceną zawładnie Two Boys. Na finał zagra zespół ETNA.

Wstęp wolny.

 

Komentarze

Wspierane przez Disqus
Jarocin dla Niepodleglej

Kategorie aktualności

Wydarzenia