Piątkowe obchody Dni Patrona Miasta 2018 upłyną pod znakiem przedsięwzięć i uroczystości o charakterze patriotycznym. Pierwsze z nich rozpoczną się już o godz. 4:30. Jednak kulminacyjnym momentem będą wieczorne uroczystości na jarocińskiej starówce. W ich trakcie wyświetlona zostanie wyjątkowa, wielkoformatowa animacja „Z martwych powstała…”, przedstawiająca dążenie Polaków do odzyskania niepodległości.

Wieczorne uroczystosci patriotyczne. Rozpocznie msza św. w kościele pw. Chrystusa Króla w intencji narodu i bohaterów Powstania Wielkopolskiego o godzinie 17.30. Po nabożeństwie nastąpi przemarsz na rynek, gdzie odbędzie się capstrzyk. W ramach uroczystości Burmistrz Jarocina wręczy nagrody im. Stanisława Taczaka za zasługi dla Ziemi Jarocińskiej.

 

NIEZWYKŁE WIDOWISKO MULTIMEDIALNE

Tuż po oficjalnej ceremonii na rynku wyświetlona zostanie wyjątkowa, wielkoformatowa animacja „Z martwych powstała…”, przedstawiająca dążenie Polaków do odzyskania niepodległości. Po raz pierwszy w Jarocinie na fasadach budynków pojawiać się będą ogromne obrazy, odnoszące się także do lokalnych wydarzeń i bohaterów tamtych dni, jak gen. Stanisław Taczak i mjr Zbigniew Ostroróg-Gorzeński. Wyjątkowość widowiska podkreślą, współgrające z obrazami, muzyka i efektowna oprawa laserowa. 

KONCERT ZESPOŁU „LUSTRO”

Piątkowe świętowanie zakończy koncert zespołu LUSTRO, który zaprezentuje utwory z płyty „Gloria Victis”. Utwory o tematyce żołnierskiej i partyzanckiej, często bardzo popularne, w nowej rockowej aranżacji przypadną do gustu zarówno starszej jak i młodszej publiczności. Nie będzie to pierwszy występ Lustra w Jarocinie. W 2007 roku publiczność jarocińskiego festiwalu przyznała muzykom statuetkę “Złotego Kameleona”.

Dla uczestników wieczornych uroczystości na rynku przygotowany zostanie poczęstunek grochówką i ciepłą herbatą.

***

SZTAFETA SZLAKIEM POMNIKÓW POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH W POWIECIE JAROCIŃSKIM

godz. 4:30

Bieg rozpocznie się i zakończy w Jarocinie. Trasa: Góra, Jaraczewo, Potarzyca, Siedlemin, Golina, Magnuszewice, Tarce, Dobieszczyzna, Żerków, Lgów, Bieździadów, Wilkowyja, Mieszków. Chętni mogą dołączyć do sztafety w Mieszkowie, skąd biegacze wyruszą do Jarocina, aby na finał dotrzeć na rynek podczas capstrzyku. Organizator: Stowarzyszenie Biegacze Jarocin


OBUDZIĆ ŚPIĄCYCH

godz. 5:15

To już szósta edycja tej plenerowej akcji. W jej ramach na jarocińskim dworcu kolejowym odbędzie się inscenizacja patriotyczna, przywołująca pamięć udziału jarociniaków w Powstaniu Wielkopolskim. Głównym organizatorem akcji, która potrwa od godziny 5:15, jest Koło Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego w Jarocinie.

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Jarocin dla Niepodleglej

Kategorie aktualności

Wydarzenia