„Edukacyjna Czwórka” to projekt realizowany w ramach Drzwi Otwartych Szkoły Podstawowej Nr 4 w Jarocinie. Przedsięwzięcie odbędzie się już w najbliższy czwartek – 14 marca. Organizatorzy zaplanowali szereg atrakcji dla dzieci, które od nowego roku szkolnego rozpoczną swoją przygodę ze szkołą podstawową.

Społeczność „czwórki” organizuje na spotkanie z młodszymi koleżankami i kolegami oraz ich rodzicami wiele ciekawych zabaw edukacyjno-artystycznych i sportowych. Dla miłośników języków przygotowano potyczki językowe -  „Z angielskim na TY” i zabawy: „Gdzie chrząszcz brzmi w trzcinie”. Będą też „Przyrodnicze niespodzianki” oraz konkurs muzyczny „Jaka to melodia”. Informatycy z „czwórki” zapraszają chętnych na elementy programowania i skratchu. O tym, że matematykę da się lubić ma przekonać wszystkich „Matematyczne origami”. Podczas spotkania w „Czwórce” nie zabraknie także sportowych zmagań - „Sprawni jak żołnierze” oraz zabaw - „Piłkarska kadra czeka”.  

O zajęcia plastyczne zadba świetlica szkolna, a stołówka o pierwszy posiłek. Przed młodszymi koleżankami i kolegami wystąpią także uczniowie czwartych klas.  Będzie to przedstawienie kukiełkowe „Bazyliszek”. Szkolni miłośnicy historii zapraszają do spotkań ze znanymi postaciami minionych epok. Obok oferty edukacyjnej, szkoła przedstawi projekty, w których bierze udział na co dzień: „Szklanka mleka”, „Warzywa i owoce w szkole". Miłym podsumowaniem wizyty w „Czwórce” będzie pamiątkowe zdjęcie w Fotobudce, kawa i ciacho w kawiarence przygotowanej przez rodziców, no i pamiątkowy znaczek dla wytrwałych uczestników projektu.

Szczegółowe informacje udzielane będą przez dyrekcję szkoły i nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej w łączniku na parterze i holu na 2 piętrze.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Jarocin dla Niepodleglej

Kategorie aktualności

Wydarzenia