Do czwartku odbywać się będą zebrania konsultacyjno-informacyjne w osiedlach. Podczas spotkań, z których część odbyła się już w zeszłym tygodniu, przedstawiane są proponowane zapisy regulaminu budżetu obywatelskiego dla osiedli na 2016 rok. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje propozycje, dotyczące niektórych zapisów tego dokumentu, także podczas spotkań osiedlowych.

Harmonogram spotkań

Data:                         Osiedle:                                                          Miejsce:

22.09.2015 r.            17.30 (Osiedla 700-lecia nr 9)                        SP nr 5

                                 19.00 (Glinki nr 10)                                         SP nr 5

23.09.2015 r.            17.30 (Osiedle Konstytucji I nr 13)                  SP nr 4

                                 19.00 (Osiedle Konstytucji II nr 14)                 SP nr 4

24.09.2015 r.            17.30 (Polna nr 15)                                         SP nr 4

Obecnie trwa pierwszy – informacyjny etap BO. Od 1 do 23 października będzie można zgłaszać projekty. Na przełomie października i listopada zarządy osiedli zorganizują spotkania, podczas których prezentowane będą zgaszone projekty i odbędzie się publiczna dyskusja na ich temat. Po takim spotkaniu autor będzie mógł wprowadzić w projekcie np. postulowane zmiany lub go wycofać z BO. Szczególnie ważny będzie etap weryfikacji szczegółowej, kiedy to urzędnicy będą oceniali możliwość realizacji projektu pod względem obowiązujących przepisów czy możliwości technicznych. Na tym etapie urealniony zostanie także kosztorys zadania wskazany przez projektodawcę.

Do 27 listopada ogłoszona zostanie lista projektów, na które będą głosowali mieszkańcy. Głosowanie, zaplanowane od 7 do 13 grudnia, będzie odbywało się za pośrednictwem internetu i poprzedzi je tygodniowa akcja promocyjna. Ogłoszenie listy zwycięskich projektów nastąpi 15 grudnia.

W ramach budżetu obywatelskiego dla osiedli na 2016 rok mieszkańcy zdecydują o wydatkowaniu ponad 750 tys. zł z gminnego budżetu. Prace nad regulaminem tej inicjatywy rozpoczęły się w kwietniu i mógł w nich uczestniczyć każdy chętny mieszkaniec gminy Jarocin. Ich efektem jest projekt dokutemu, który wyznacza siedem etapów BO. Podczas spotkań, które będą odbywały się do przyszłego czwartku, mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi do zapisów regulaminu. Zostaną one uwzględnione w ostatecznej wersji dokumentu.

 

 

Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia