Dziś Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. O godz. 20.00 rozpocznie się III Bieg Pamięci Katyń 1940. W ten sportowy sposób uczestnicy wydarzenia uczczą pamięć policjantów, żołnierzy, strażaków i wszystkich mieszkańców powiatu jarocińskiego zamordowanych strzałem w tył głowy w 1940 roku.

Organizatorzy biegu: Komenda Powiatowa Policji w Jarocinie oraz amatorska grupa Biegacze Jarocin zapraszają do udziału w II Biegu Pamięci. Trasa biegu to ok. 4 kilometry. Biegacze startują z miejsca, gdzie przed wojną mieściła się KPPP w Jarocinie, skrzyżowanie ul. Kościuszki z ul. Paderewskiego. Następnie biegną do Parku im. majora Ostroroga - Gorzeńskiego (ul. Śródmiejska), potem do jednostki wojskowej (przed wojną stacjonował tam 68 pp) i na plac przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2. Bieg kończy się na ul. Żwirki i Wigury przy pomniku martyrologii Sybiraków.

Na bieg można zabrać biało-czerwone flagi oraz pochodnie.

Ci, którzy nie czują się na silach, mogą uczestniczyć razem z biegaczami w Apelu Pamięci przy pomniku na ul. Żwirki i Wigury. (ok. godz. 20.45).

Bieg odbywać się będzie chodnikami.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Jarocin dla Niepodleglej

Kategorie aktualności

Wydarzenia