Dzisiaj została podpisana umowa na rozbudowę Zakładu Zagospodarowania Odpadów Jarocin.

Podpisy pod dokumentem złożyli przedstawiciele Zakładu Gospodarki Odpadami oraz Przedsiębiorstwa Budownictwa Górniczego i Energetycznego "Egbud" Spółka z o.o. z Bogatyni, które jest wykonawcą inwestycji.

Dzisiejsze podpisanie umowy to efekt rozstrzygnięcia pierwszego i zarazem największego z przetargów na rozbudowę ZZO Jarocin. W ramach inwestycji wartej ponad 112 mln zł powstanie część biologiczna i mechaniczna zakładu. - Chciałem podziękować włodarzom, którzy w imieniu gmin wraz z naszym samorządem podjęły trud i ryzyko tak wielkiego przedsięwzięcia. Mam nadzieję, że po zakończeniu inwestycji będziemy mogli dumnie powiedzieć, że wykonaliśmy dobrą robotę, której efekty będą pozytywnie odczuwali mieszkańcy naszych samorządów – powiedział podczas uroczystości Burmistrz Jarocina Stanisław Martuzalski. - Chciałbym także podziękować panu prezesowi Zadrożnemu oraz pracownikom Zakładu Gospodarki Odpadami za zaangażowanie. Teraz wasz wielomiesięczny trud staje się faktem – podkreślił burmistrz.

Na realizację największej w historii jarocińskiego samorządu pozyskano 85 mln zł dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Beneficjentem i inwestorem jest Zakład Gospodarki Odpadami Sp. z o.o., czyli spółka, w której 100% udziałów mają samorządy - strony Porozumienia Międzygminnego w zakresie realizacji systemu gospodarki odpadami i osadami ściekowymi.

W ramach inwestycji powstanie najnowocześniejszy w regionie zakład obróbki odpadów. ZZO zostanie wybudowany na 20 ha, gdzie zaplanowano m.in. nowoczesną linię do sortowania śmieci, budowę kwatery do ich składowania, a także wykonanie instalacji kogeneracyjnej, dzięki której będzie można pozyskiwać energię elektryczną i cieplną na potrzeby zakładu. Powstanie też wiele technologicznych instalacji wspomagających. Dzięki temu zakład będzie jeszcze efektywniej przetwarzać odpady i odzyskiwać surowce wtórne z korzyścią dla środowiska.

Prace mają się zakończyć we wrześniu 2015r.

        

      

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia