Za nami VIII Mieszkowski Bieg im. Stanisława Taczaka. W roku jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego oprawa wydarzenia miała niezwykły charakter. Tuż przed biegiem rozwinięta została 100-metrowa flaga, harcerze złożyli kwiaty pod pomnikiem gen. Stanisława Taczaka, a na rynku posadzono dwa dęby.

Mimo niesprzyjającej aury VIII Mieszkowski Bieg im. Stanisława Taczaka zapisze się w historii wielką czcionką.  Bieg odbył się w roku jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 100. rocznicy wybuchu

Powstania Wielkopolskiego, a patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.  Dla upamiętnienia tej ważnej chwili na rynku w Mieszkowie posadzono dwa dęby, które zostały poświęcone  przez ks. proboszcza Krystiana Grabijasa.  Harcerze  z Hufca ZHP w Jarocinie złożyli kwiaty pod pomnikiem gen. Stanisława Taczaka. Pięknym akcentem było rozwinięcie na rynku w Mieszkowie 100-metrowej flagi Polski. Inicjatorem jej wykonania był Józef Baumann, prezes LZS „Sokół” Mieszków. Na starcie biegu ulicami Mieszkowa stanęło ponad 50 osób. Mężczyźni pobiegli na dystansie 10 kilometrów, kobiety - 6 kilometrów.  Organizatorzy przygotowali także trasę dla uczniów szkół podstawowych, klas gimnazjalnych  i ponadgimnazjalnych na dystansach od 900 metrów do 3 kilometrów.  Nad bezpieczeństwem czuwali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie oraz strażacy z OSP w Mieszkowie i Osieku.

 

Szczegółowe wyniki biegu dostępne pod linkiem:

http://www.maratonczykpomiarczasu.pl/v-i-i-i-mieszkowski-bieg-im-genera%C5%82a-stanis%C5%82awa-taczaka-online

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Jarocin dla Niepodleglej

Kategorie aktualności

Wydarzenia