Termin:
Miejsce: Urząd Transportu Kolejowego. Aleje Jerozolimskie, 02-305 Warszawa.


Uczniowie szkół podstawowych z całej Polski mogą wziąć udział w „Akcji Mural”. Najlepszy projekt na mural ozdobi ścianę w centrum Warszawy. Dzieci i młodzież mogą rywalizować o atrakcyjne nagrody, zarówno dla zwycięskiej klasy, jak i całej szkoły.

Konkurs ruszył 1 października i potrwa do 15 grudnia 2019 r. Zorganizował go Urząd Transportu Kolejowego w ramach „Kampanii Kolejowe ABC”. Adresowany jest do uczniów klas III-VI szkół podstawowych z całej Polski. Zadanie uczestników - to stworzenie najlepszej grafiki prezentującej zasady bezpieczeństwa na terenach kolejowych. Projekt powinien być związany tematycznie także z nosorożcem Rogatkiem, bohaterem „Kampanii Kolejowe ABC”.

 Spośród wszystkich nadesłanych prac zostanie wybrany najlepszy projekt. Przy współpracy jego autorów i znanych artystów muralowców w czerwcu 2020 roku koncept zostanie przeniesiony na ścianę budynku przy Placu Zawiszy w centrum Warszawy, jako wielkoformatowy mural i będzie ozdobą stolicy przez kolejne pół roku.

Poza wielkoformatowym muralem, na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody: autorzy najlepszej pracy pojadą na 3-dniową zieloną szkołę, a placówka, której podopieczni zwyciężyli, otrzyma 20.000 zł na odmalowanie wybranych pomieszczeń.

Jurorzy przyznają także 5 wyróżnień, a szkoły, do których uczęszczają ich autorzy, otrzymają 5.000 zł na odmalowanie jednego pomieszczenia szkolnego.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wykonać kolorowy projekt muralu w formacie A4 lub A3 w orientacji pionowej, w zespole liczącym od 3 do 30 uczniów z klas III-VI szkoły podstawowej. Prace należy przesłać do 15 grudnia 2019 r. za pomocą formularza dostępnego na stronie www.kolejoweabc.pl/akcjamural.

Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

 

 

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Wydarzenia

Na skróty

videojarocin

Materiały wideo